SUDAR U OSIJEKU

Hrvatski košarkaši izdržali nalet Mađara i zadržali nadu za SP u Kini

29.11.2018 u 07:51

Hrvatski košarkaški osu slavili u susretu devetog kola drugog kruga u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. u Kini protiv Mađarske

Hrvatska - Osijek 74:69 (22:15, 22:23, 20:12, 10:19)

Nakon prvih deset minuta Hrvatska je imala 22:15. Obrana je sjajno funkcionirala, a briljantan je bio Miro Bilan s 14 koševa i sedam skokova u tom razdoblju.

U drugoj četvrtini, nakon izmjena, naši košarkaši upali su u crnu rupu i Mađari su preokrenuli u svoje vodstvo 28:27. Ipak, nismo potonuli te smo do odmora dobrom igrom u napadu vratili prednost na 44:38.

Treća četvrtina donijela je vrlo dobru košarku naših u oba smjera, prednost je narasla na dvoznamenkastu prije ulaska u zadnjih deset minuta (62:50).

U samo par minuta istopila se prednost domaćina, Mađari su u naletu (64:40), a još ima šest minuta do kraja. Na ulazu u zadnje dvije minute na semaforu je bilo 68:64. Pobjeda Hrvatske, nije bilo lako, ali nada za plasman na SP ostala je živa.

• +21
Kvalifikacije za SP u košarci 2019., Hrvatska - Mađarska Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

----------------------------------------------------------------------------------------

Naša reprezentacija trenutačno je zadnja od šest u skupini i samo je pobjeda ostavlja u igri za plasman na SP u Kini koje donosi jedno od prva četiri mjesta u skupini. Hrvatski košarkaši lišeni su pomoći NBA zvijezda, ali i s njima je naša nacionalna vrsta doživjela poraze i upala u ovu tešku sitaciju u kojoj je svaka od zadnje četiri utakmice 'biti ili ne biti'.