NAKON POBJEDE

Hrvatski izbornik Hrvoje Horvat: To je jedna ozbiljna reprezentacija, ali mi smo se držali svojih principa

12.10.2022 u 21:26

Hrvatska rukometna reprezentacija očekivano je svladala Grčku u Varaždinu 33:25, na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.

Nakon utakmice, izbornik Hrvoje Horvat bio je malo nezadovoljan izvedbom u prvom dijelu.

'Sigurno da to prvo poluvrijeme nije bilo dobro, zadovoljavajuće. Nije išlo sve kako smo si zacrtali, na kraju uvjerljiva pobjeda. Dobra izvedba drugo poluvrijeme. Primili smo za moj ukus koji gol viška. Tu treba poraditi na defanzivnom dijelu. Tranzicija prema naprijed je bila dobra. Imamo dosta toga što ćemo raditi ova dva dana do utakmice s Belgijom', istaknuo je u izjavi za HRT izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Hrvoje Horvat.

Dodaje da Grci nisu slučajno ostvarili dobre rezultate u zadnje vrijeme.

'To je jedna ozbiljna reprezentacija, dolaze iz dva kluba. Igraju prema pivotmenima, agresivno igraju u obrani. Držali smo se svojih principa i to je rezultiralo pobjedom.'

Očekuje se sada i pobjeda nad Belgijom u nedjelju.

'Apsolutno. Imat ćemo vremena za popraviti greške, trebamo se dobro pripremiti za Belgiju. Imamo sutra regeneracije, dva dana za pripremu, nadam se da ćemo imati isto izdanje u Belgiji', zaključio je.