championship - 2. kolo

Hrvatski igrači osjetili snagu druge engleske lige; Krovinoviću i Šunjiću po bod, Sluga primio gol u sudačkoj nadoknadi

10.08.2019 u 18:21

Ovog vikenda nastavljeno je prvenstvo u drugom razredu engleskog nogometa, a ni jedan od tri kluba u kojima ima Hrvata, nije upisao pobjede.

Nakon pobjeda u prvom kolu, West Bromwich Albion, u kojem Hrvatsku zastupaju trener Slaven Bilić te igrač Filip Krovinović, te Birmingham City, u kojem igra Ivan Šunjić, u drugom su kolu upisali remije 1:1.

Treći klub u engleskom Championshipu u kojem ima Hrvata, a to je Luton Town, te za kojeg brani Simon Sluga, doživio je poraz.

Inače, sva tri hrvatska igrača odradila su po 90 minuta, s time da je Ivan Šunjić zaradio i žuti karton.

Njegov Birmingham bio je domaćin Bristolu. Šunjićeva momčad vodila je od 64. minute kada je zabio Jutkiewicz, ali u 83. minuti pobjedu im je uskratio Rowe.

WBA hrvatskog dvojca Bilić - Krovinović ugostio je Millwall, a oba gola na utakmici zabili su gosti. S time da je prvog, Pearce gurnuo u svoju mrežu, dok je bod gostima osigurao Smith.

Simon Sluga i Luton u ovom su kolu gostovali, a sve do šeste minute sudačke nadoknade imali su jedan bod u džepu. Ipak, u dodanom vremenu Isaac Vassell zabio je za pobjedu domaćeg Cardiff Cityja.