Hrvatske rukometašice su u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva u danskom Koldingu pobijedile Rumunjsku 25:20!

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija se s tri pobjede u isto toliko nastupa u prvom krugu natjecanja po prvi put nakon deset godina plasirala u drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu, a pobjedom protiv Rumunjske u 1. kolu drugog kruga natjecanja stigla nadomak plasmana u polufinale.

Problem? Hrvatska još nikada nije pobijedila Rumunjsku na Europskim prvenstvima. Do sada su igrale četiri susreta i u sva četiri bolja je bila Rumunjska... No, sada je prilika za osvetu.

Našu reprezentaciju predvode Larissa Kalaus i Ćamila Mičijević koje su u prve tri utakmice zabile po 15 golova, dok je Dora Krsnik zabila 12. Naša golmanica Tea Pijević na sjajnih je 33 posto obrana, protivnicama je u prve tri utakmice 'skinula' čak 31 šut.

• +14
Hrvatska - Rumunjska, EP rukometašica, 10.12.2020. Izvor: Profimedia / Autor: BO AMSTRUP / AFP / Profimedia
  • 60’

POBJEDAAAAAAAAA! Hrvatske rukometašice svladale su Rumunjke 25:20! Bravo za naše djevojke! Blažević je zabila sedam golova, po četiri su dodale Ježić, Mičijević i Kalaus, a Pijević je imala devet obrana

• 56’

Hrvatska protiv Rumunjske vodi 25:20! Blažević je zabila s igračicom manje! Pobjeda je vrlo blizu!

• 50’

Deset je minuta do kraja utakmice. Hrvatske rukometašice imaju četiri gola prednosti, za 21:17 zabila je Ćamila Mičijević

• 45’

Naše rukometašice održavaju prednost, sada je 19:15. Ako nastave u ovom ritmu, Rumunjke neće biti nikakva ozbiljnija prijetnja

• 40’

Rumunjke su u nastavku puno agresivnije u obrani, ali to im za sada ne pomaže. Hrvatska vodi 17:13, naše rukometašice za sada rutinski održavaju prednost od četiri gola

• 32’

Tako se igra! Odmah je Valentina Blažević zabila za 15:10!

• 31’

Počelo je drugo poluvrijeme! Idemo po pobjedu!

• 30’

Završeno je prvo poluvrijeme! Fantastičan preokret hrvatskih rukometašica, nakon 15 minuta igre gubile su 8:4, a onda doslovno razbile Rumunjke i na odmor odlaze vodstvom 14:10! Valentina Blažević zabila je četiri gola, po tri su dodale Mičijević, Ježić i Kalaus, a golmanica Pijević imala je pet obrana. I da, Bešan je uz to obranila i sedmerac! Kod Rumunjki je Neagu zabila četiri gola, a golmanica Dedu imala je šest obrana

• 28’

Prvo je Lucija Bešan obranila sedmerac! A onda kazna, zabija Krsnik, pa onda i Blažević! Dva vezana gola za Hrvatsku! Naše rukometašice sada vode 14:10! Samo tako nastavite!

• 25’

FANTASTIČNO! Kako su naše rukometašice samo odjednom proigrale i razbile Rumunjke! Napravile su seriju 7:0 i sada vode 12:9