RUKOMETNI OKRŠAJ

Hrvatska uvjerljivom pobjedom ostala prva u svojoj skupini

16.08.2016 u 02:12

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivom pobjedom 41:26 protiv Tunisa osigurala je prvo mjesto u skupini A olimpijskog tunira i u četvrtfinalu će igrati protiv Poljske...

OI rukomet, skupina A:

Hrvatska – Tunis 41:26 (25:10)

Tijek utakmice:

Kraj - 40:26 - uvjerljiva pobjeda naših za kraj koji će u četvrtfinalu igrati s Poljskom
39:25 - Karačić i Kozina još malo uljepšavaju rezultat
37:24 - iskusni Karačić zabija svoj osmi gol
36:23 - Kozina zabija svoj treći gol, deset minuta je do kraja
35:23 - Mamić zabija svoj peti pogodak
34:21 - još jedan gol Karačića, sedmi na utakmici, a onda zabija i Stepančić
32:19 - golovima Čupića i Gojuna prednost Hrvatske se ustabilila
30:18 - još dva gola Čupića, ali primili su naši čak osam golova u drugom dijelu...opuštanje
28:15 - dva gola Brozovića i jedan Mamića, a u obrani su se naši dosta opustili
Poluvrijeme - 25:10 - jedno od najefikasnijih poluvremena koje pamtimo naše reprezentacije, pobjeda je već osigurana
25:9 - Stepančić, Horvat i Gojun povećavaju prednost, obrane Tunisa nema
22:8 - još dva gola Karačića koji uglavom izlazi sam pred golmana u svakom napadu
20:8 - atraktivni cepelin Tunižana i gol Boughnamija
20:7 - Kozina potpuno sam na crti zabija dvadeseti gol Hrvatske, a još je sedam minuta do poluvremena
19:6 - treći gol u nizu Karačića
18:6 - Karačić odgovara na gol Tunisa, a onda u kontri zabija još jedan
15:5 - opet kontra i pogodak nemilosrdnog Štrleka...zabili su naši 15 golova u 15 minuta!
1:0 - Štrlek je odmah ukrao loptu i zabio u kontri

Nakon impresivnih pobjeda protiv Francuske i Danske, Babićevi izabranici ovog ponedjeljka imaju priliku dovršiti posao u skupini A olimpijskog turnira. U slučaju pobjede bit će prvi u grupi i u četvrtfinalu igrati protiv Poljske, dok bi ih poraz ili remi odveli na domaćina Brazil.

Hrvatska će u ovom dvoboju zasigurno odmarati neke od svojih najboljih igrača no ostaje unatoč tome favorit. Ipak, poraz od Katara na početku turnira upozorava da nema slabih utakmica, a posebno ne protiv borbenih arapskih suparnika.