RUKOMETNI EP

Hrvatska u tijesnoj utakmici ipak izgubila od Danske

24.01.2014 u 22:59

Hrvatski rukometaši nisu se uspjeli plasirati u finale Europskog prvenstva. Izgubili su u uzbudljivoj utakmici protiv Danske rezultatom 29:27 i igrat će za broncu protiv Španjolske

26:28 - Duvnjak zabija, tri minute do kraja
25:28 - gol Svana Hansena za +3 četiri minute do kraja...a plakanje HTV-ovog komentatora ne prestaje, teško je to slušati
25:27 - bomba Mogesena s igračem manje!
25:26 - Bičanić! Zabio je sjajan gol i izborio u isključenje!
24:26 - Horvat! Važan gol s krila koji nas drži u igri
23:26 - Sodergaard! Jako važan gol, osam minuta do kraja, Hrvatska se muči u svakom napadu
23:25 - Mikkel Hansen i Svan Hansen vraćaju vodstvo Danskoj
23:23 - Horvat! Zabio je iz kontre i Hrvatska se potpuno vratila, 14 minuta prije kraja!
22:23 - Noddesbo opet dobiva loptu na crtu i pogađa, ali Kopljar uzvraća, njegov peti gol
21:22 - Noddesbo s igračem manje spretno zabija s crte, Slišković odmah odgovara
20:21 - opet Horvat! Nova kontra i pogodak s igračem više!
19:21 - Horvat pogađa s krila, Buntić je izborio igrača više
18:21 - novi sedmerac za Dansku, sedmi gol Eggerta
18:20 - Eggert je zabio svoj šesti gol iz sedmerca, prvi put osjetna prednost domaćih
18:19 - Svan Hansen je zabio, Horvat odgovara, Eggert zabija zatim za Dance
17:17 - Kopljar odgovara s još jednim pogotkom!
16:16 - konačno gol Hrvatske! Kopljar nas iz kontre vraća u egal
15:15 - Landin se razbranio, Mensah pogađa za izjednačenje!
15:14 - Toft Hansen s crte! Imali smo dva igrača više, nismo zabili ni gol!
Poluvrijeme - sjajnih 30 minuta hrvatske reprezentacije! Uz ovakvu igru imaju velike šanse otići u finale!
15:13 - Duvnjak sa zvukom sirene! Fantastičan pogodak!
14:12 - Kopljar! Još jedan pogodak izvana!
13:12 - Lindberg pogađa s krila s igračem više
13:11 - Čupić zabija sedmerac! Hrvatska povećava prednost!
12:11 - Štrlek zabija i imamo konačno igrača više!
11:11 - Bičanić je isključen, Eggert kažnjava svojim četvrtim golom
11:10 - Vori je konačno zabio prvi gol, Larsen odmah odgovara
10:8 - Duvnjak! Probio se kroz domaću obranu i zabio pod prečku!
9:8 - Kopljar je zabio nakon solo prodora i tako odgovorio na treći gol Eggerta u nizu
8:7 - Bičanić! Fantastičan gol izvan s igračem manje!
7:7 - Eggert s dva gola vraća Dance, Hrvatskoj čak dva igrača manje
7:5 - Vori je izborio sedmerac, Čupić ga je realizirao
6:5 - Hansen zabija iz kontakta, ali Čupić odgovara nakon brzog centra!
5:4 - Bičanić silovitim udarcem odgovara Toft Hansenu, a Mogesen odmah koristi brzi centar
4:2 - Duvnjak! Landin je imao tu loptu, ali mu je ušla u mrežu
3:2 - Sondergaard pogađa za Dansku, Štrlek iz kontre zabija za vodstvo Hrvatske
2:1 - Hansen je zabio, ali Kopljar iz daljine vraća prednost
1:0 - gol Duvnjak! Odlična obrana i onda solo akcija Domagoja za prednost Hrvatske
0:0 - Danska kreće s centra u Herningu

Hrvatska je ponovo u završnici jednog velikog natjecanja. Nakon tri bronce u nizu na posljednja tri turnira, Golužina reprezentacija pokušat će konačno osigurati mjesto u finalu i borbu za zlatnu europsku medalju, onu jedinu koja nedostaje našem rukometu.

Naši u završnicu ulaze nakon pet pobjeda i jednog poraza u prvoj i drugoj fazi natjecanja. 'Kauboji' su bili bolji od Bjelorusije, Crne Gore, Švedske, Rusije i Poljske, a u izgubili nakon velike borbe protiv Francuske. Baš taj poraz donio je našima najtežeg mogućeg protivnika u polufinalu, domaćina i prvog favorita natjecanja.

Danska ne zna za poraz. Makedonija, Češka i Austrija nisu imali nikakve šanse, a sigurne pobjede osigurala je Wilbekova momčad i protiv jakih ekipa: Španjolske, Mađarske i Islanda. Sa sjajnim Mikkelom Hansenom u glavnoj ulozi i vrlo čvrstom obranom dosad su lomili svoje protivnike, no Hrvatska ima svoje adute i ima se pravo nadati mjestu u finalu...