Hrvatska nogometna reprezentacija, u sklopu prvog kola skupine D, nadigrala je u Kaljiningradu 2:0 Nigeriju te je tako osvojila tri važna boda na otvaranju Svjetskog prvenstva

Sastav Hrvatske: Subašić - Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko - Modrić, Rakitić, Kramarić - Perišić, Mandžukić, Rebić

Sastav Nigerije: Uzoho - Etebo, Balogun, Ekong, Idowu - Ndidi, Mikel, Moses, Shehu, Iwobi - Ighalo

SP u nogometu 2018., skupina D:

Hrvatska - Nigerija 2:0

Etebo 32' a.g., Modrić 71' (11m)

• +40
SP u nogometu, skupina D: Hrvatska - Nigerija Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL
  • 90’

Završena je utakmica u Kaljiningradu; više od šest tisuća hrvatskih navijača slavi pobjedu Hrvatske 2:0. Sljedeća je na redu Argentina 21. lipnja…

• 90’

Kovačić je mogao zabiti za 3:0, ali je sjajno obranio golman Nigerije Uzoho. Imao je potpuno samog Perišića u petercu…

• 90’

Pokušavaju igrači Nigerije napraviti nešto, ali ne ide. Etebo je zaprijetio, ali ništa. Igrat će se četiri minute sudačke nadokande

• 86’

Zamjena kod Hrvatske; izlazi Mandžukić, a ušao je Pjaca

• 82’

Subašić je opet imao posla, visoku i nezgodnu loptu koja je išla pod vratnicu ipak je uspio uloviti. Još nekoliko minuta dijeli nas od prve pobjede na SP-u i tri važna boda

• 78’

Zamjena kod Hrvatske; izlazi Rebić, a ulazi Kovačić

• 77’

Iheanacho je pucao s 10-ak metara malo pored gola. Ovo je bila možda i najbolja prilika za Nigeriju. Naši su već počeli zatvarati utakmicu što nije dobro

• 71’

GOOOOOOOOOL!!! Luka Modrić zabija za 2:0 nakon kaznenog udarca! U prvi tren se činilo kao da će pucati Rakitić