06.09.2015 u 09:34

• +8

Hrvatska - Slovenija

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

Hrvatska košarkaška reprezentacija u susretu je 1. kola skupine C EuroBasketa u zagrebačkoj Areni svladala Sloveniju sa 80-73 (17-23, 27-15, 21-16, 15-19)

Naši su igrači nesigurno ušli u utakmicu, u prva su tri napada izgubili loptu, usto je Ante Tomić nakon samo dvije minute napravio dvije osobne pogreške, te je Slovenija preuzela kontrolu rezultata povevši sa 6-0.

Slovenija je bila u vodstvu sve do sredine druge četvrtine kada je Damjan Rudež tricom doveo Hrvatsku u vodstvo 27-26. Serijom 11-2 tijekom koje je Žorić kontrolirao obranu, a Bojan Bogdanović prodorima pogađao suparnički obruč, Hrvatska je stigla do prednosti 31-27, te više nije ispuštala vodstvo do kraja.

Nažalost, 5:53 minuta prije kraja treće četvrtine naš najbolji strijelac Bogdanović udario je snažno glavom u parket nakon prekršaja Joksimovića, te se više nije vraćao na parket, a sumnja se kako je zadobio potres mozga što bi mogao biti veliki hendikep za ostatak natjecanja.

Ipak, i bez Bogdanovića Hrvatska je otišla na 13 razlike (63-50) i stigla nadomak pobjede. Slovenija je koševima Zupana šest minuta prije kraja utakmice uspjela smanjiti na 67-62, ali bliže od toga nije mogla.

Hrvatsku su do pobjede vodili Krunoslav Simon sa 20 i Luka Žorić sa 17 koševa, dok je Zoran Dragić ubacio 14 za Sloveniju.

Hrvatska će u nedjelju (21 sat) igrati derbi 2. kola protiv Grčke koja je sa 85-65 svladala Makedoniju.

'Nije nam bilo ugodno u prvom dijelu, bili smo ukočeni zbog pune dvorane, ali smo do kraja odigrali kao momčad', rekao je Simon za HRT.

'Kad je dvorana ovako puna, ne znam što bi trebalo biti da ne igram. Zasluženo smo dobili Slovence i sad se okrećemo Grcima što je najteža utakmica u skupini', dodao je Žorić.