DAVIS CUP

Hrvatska se vratila u igru! Nakon velikog preokreta protiv Švedske mora pasti i Argentina

15.09.2022 u 22:24

Hrvatska Davis Cup reprezentacija svladala je u 2. kolu Davis Cupa u Bologni Švedsku s 2-1 i stekla dobre šanse za plasman na završnicu

Pobjednički bod donio je par Nikola Mektić-Mate Pavić koji je s 7-5, 6-3 svladao Mikela i Eliasa Ymera za 83 minute igre.

Prvi bod Šveđanima osigurao je Elias Ymer 6-2, 7-6 (2) pobjedom protiv Borne Goje, a potom je Borna Ćorić svladao Mikaela Ymera 6-4, 3-6, 6-3.

Mektić i Pavić su pokazali zbog čega su jedan od najboljih parova svijeta, a protiv braće Ymer su došli do pobjede u dva seta. U prvom setu je hrvatski par gubio s 2-4, ali je odmah vratio izgubljeni servis, da bi kod 5-5 napravili "break" za dobitak seta. U drugom setu Nikola i Mate su poveli s 3-1, a meč završili još jednim "breakom" za 6-3 i ukupno slavlje Hrvatske.

Hrvatska, koja je lani igrala finale Davis Cupa, mora sada pobijediti Argentinu u subotu kako bi sigurno osvojila jedno od prva dva mjesta u skupini koja vode na završnicu koja će se igrati krajem studenoga u Malagi.

U petak u našoj skupini igraju Italija i Argentina.