NOVA POBJEDA

Hrvatska se mučila pa ipak slomila Crnogorce!

15.01.2014 u 22:10

Hrvatska rukometna reprezentacija novom je pobjedom nastavila putem prema borbi za medalju. Pobijedili su naši Crnu Goru rezultatom 27:22

Hrvatski rukometaši očekivano su stigli do druge pobjede na Europskom prvenstvu. Protiv čvrste Crne Gore Golužini izabranici opravdali su ulogu favorita te upisali važne bodove uoči ključnog okršaja skupine D, onog protiv Švedske.

No, iako su naši bili veliki favoriti uoči utakmice, nije sve išlo potpuno glatko. Crnogorci su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Igralo se gol za gol u prvih deset minuta, a naši su protivnici vodili u nekoliko navrata. Kod rezultata 5:5 naši su ozbiljno stisnuli i s tri uzastopna pogotka stigli do ugodne prednosti, no Crna Gora se nije predavala. Nošena odličnom igrom Ševaljevića i Markovića te golmana Mijatovića, držala je priključak i uoči odmora stigla do minimalnog zaostatka, 13:12.

Na početku drugog dijela naši su bolje zaigrali u obrani, a Alilović nizao obranu za obranom. Hrvatska je brzim kontrama slomila protivnika i otišla na +5 (18:13). Do kraja dvoboja Crnogorci se više nisu uspjeli potpuno priključiti, a naši su uz minimalnu potrošnju energije stigli do konačne pobjede rezultatom 27:22.

Najbolji strijelac kod naših bio je Čupić sa 6 postignutih golova, dok je Ševaljević za Crnu Goru zabio 9. Alilović koji je skupio 16 obrana proglašen je najboljim igračem utakmice.

Hrvatska i dalje ima maksimalan učinak u grupi D, osigurala je plasman u drugi krug, a sljedeći dvoboj protiv Švedske na rasporedu je u petak.