PROTIV MAĐARSKE DO 3:0

Hrvatska protiv Mađarske osigurala četvrtfinale

02.08.2012 u 14:52

Hrvatski rukometaši u 15.30 sati na olimpijskim igrama u Londonu započeli su utakmicu trećeg kola protiv Mađarske

60' - KRAJ UTAKMICE, Hrvatska je pobijedila 26:19
59' - prvi Balićev gol na utakmici za 26:19
57' - Mađari čak i ako dođu do prilike za šut, ne zabijaju jer Alilović je sjajan a za plus šest zabija Vori (25:19)
56' - Mocsai nam je zabio (19:24) ali i zaradio Buntićevo isključenje
55' - Csaszar sa sedam metara smanjuje na 18:23; ali i Horvat ima novo rješenje za 24:18
54' - iako imamo igrača manje, Alilović ne dopušta Mađarima da zabiju
53' - brza kontra naših - koju Horvat pretvara u pogodak 23:17; Kopljar je isključen
52' - gotovo je sve izvjesno, igra se gol za gol, za Mađare zabija Vadkerti
51' - Drago Vuković zabija za 22:16
50' - Harsanyi je uspio iz mrtvog kuta smanjiti na 21:16
49' - Čupić je na odmoru, ali odlično ga mijena Horvat (21:15), a Alilović i dalje brani sve
48' - Mađarska povezuje dva gola za redom, Csaszar zabija za 15:20
46' - Čupić ima rješenje i sa sedam metara - plus sedam Hrvatske (20:13)
44' - golovi su 'rjeđi' - Mađarska smanjuje, ali Štrlek donosi opet plus šest (19:13)
41' - nakon trominutnog 'zatišja' - gol Hrvatske - Duvnjak za 18:12
38' - Mocsai još jednom zabija, ali Duvnjak opet vraća na plus pet (17:12)
36' - Mocsai ostvalja Mađare 'u igri'; Alilović je opet briljantan a Štrlek zabija svoj drugi gol
35' - Kopljar još povećava prednost Hrvatske (15:10)
34' - Čupić pogađa za najveću prednost Hrvatske dosad -14:10
32' - Vorijeva stopostotna realizacija za 13:10 (Igorov treći gol); a Alilović bilježi 11. obranu
32' - Nagy smanjuje na 10:12
31' - počelo je druog poluvrijeme; Čupić ga otvara pogotkom za 12:9

Završilo je prvo poluvrijeme - 11:9 vodi Hrvatska u jednoj tvrdoj utakmici
30' Snažan udarac Duvnjaka završava u vratnici u posljednjim sekundama
30' Čupić ušao u prstor 7m, lopta je za Mađarsku
29' 11:9 - Vadkerti zabija s lijevog krila. Još smo s čovjekom manje
28' Isključenje Ninčević no nakon greške mađara zabija Ivan Čupić za 11:8
28' 10:8 Harsanyi ponovno zabija
27' 10:7 - Isključenje Schuch. Sedmerac za Hrvatsku i zabija Čupić!
27' 9:7 - S desnog krila zabija Harsanyi
26' 9:6 - Gol Duvnjaka nakon sjajne ukradene lopte Balića
25' Žuti karton Zubai
24' Vori je zaradio isključenje od 2 minute. Guranje s leđa. No, Harsanyi promašuje sam s desnog krila!
23' Tvrda i agresivna obrana Hrvatske. Svaka čast! Na koncu brani Alilović ali lopta je za Mađarsku i dalje
22' Goluža je pozvao time-out. Više nemamo igrača manje. Napad je za Hrvatsku no Kopljar je napravio prekršaj u napadu
20' 8:6 - Csaszar zabija sedmerac za Mađarsku (sedmerac je skrivio Vuković i dobio je 2 min kazne)
19' 8:5 - nakon obrane Alilovića Čupić je s krila na cepelin našao Gojuna. Sjajna akcija i time-out Mađarske
18' Sedmerac na Vukoviću. Čupić zabija za 7:5!
16' iskuljučen je Schuch na dvije minute
16' 6:5 - gol Ivancsika (lob preko Alilovića)
15' 6:4 - Lackovićeva bomba s 9 metara!
14' 5:4 - Nagy snažno zabija s 9 metara
13' 5:3, zabio je Štrlek
13' 4:3, gol Gabora Csaszara
12' 4:2, gol Igora Vorija na dodavanje Duvnjaka
11' Obrana Alilovića, promašaj Čupića i stativa Mađarske. Pa nakon toga još jedna obrana sjajnog Alilovića
8' 3:2 za Hrvatsku. Prvo je Štrleku poništen gol (prijestup) pa je zabio Nagy s 9 metara
7' 3:1, zabio je Ivan Čupić s desnog krila
5' 2:1 za Hrvatsku. Zabio je Duvnjak snažnim udarcem s 9 metara
4' 1:1, zabio je Ferenc Ilyes
3' Još jednom Alilović. Brani snažan udarac Laszla Nagyja
2' Sjajna obrana Alilovića. To je dobar znak
1' Počela je utakmica, prvi napad ima Hrvatska i već nakon 35 sekundi sjajna asistencija Kopljara za Vorija: 1:0 vodi Hrvatska

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsjetimo, u siječnju na EP-u u Srbiji ova dva sastava su igrali manje važnu utakmicu u skupini drugog kruga (rezultat je bio 24:24) Hrvatski izbornik Slavko Goluža je odmarao glavne igrače, a Gabor Csaszar je igrao utakmicu života; zabio je čak 14 golova.

Hrvatska u odnosu na taj meč ima širinu, ima zdravog Manuela Štrleka, a i forma je puno bolja (sjajan je Domagoj Duvnjak, nepogrešiv Ivan Čupić...). Mađarska ima Laszla Nagyja koji je propustio EP početkom godine.

Nakon Hrvatskih 2-0 (pobjede nad Južnom Korejom i Srbijom) i Mađarskih 1-1 nije potrebno naglašavati koliko je ovo važna utakmica za 'kauboje'. Inače, Mađari su pokazali da nisu lagan zalogaj na OI u Londonu. Dance su držali u šahu do zadnjih trenutaka, onda su se mučili s Korejom dok ih nisu slomili u završnici.

Pobjednik ide u kalkulacije za prva dva mjesta u skupini, što znači izbjegavanje Francuza i vjerojatno Islanđana. Poraz znači probleme, posebno za Mađare kojima tek slijedi meč sa Srbima, po mnogima ključan za četvrtfinale.

Dodajmo još kako je na kladionicama Hrvatska veliki favorit: na pobjedu Kauboja koeficijent je između 1.35 i 1.45 dok je na pobjedu Mađarske koeficijent čak 4.4!