Danas u 16.30 hrvatska rukometna reprezentacija igrala je svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu. Očekivano, bili smo uvjerljivi protiv Japana i pobijedili 35:27. Igračem utakmice proglašen je Zlatko Horvat...

Hrvatska: Šego, Musa, Horvat, Stepančić, Cindrić, Duvnjak, Štrlek, Stevanović, Mandić, Vida, Šipić, Kozina, Bičanić, Blažević, Karačić, Vranković

Japan: Kubo, Kasahara, Tokuda, Watanabe, Shida, Baig, Doi, Kai, Miyazaki, Narita, Motoki, Tamakawa, Okamoto, Yoshino, Agarie, Kadoyama

• +8
SP u rukometu, Skupina B, 2. kolo, Hrvatska - Japan Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

Hrvatska i Japan do sada su međusobno igrali tri puta. Prvi susret odigran je u 2005. na Svjetskom prvenstvu u tuniskom Sfaxu, a Hrvatska je slavila s 34:25. Bio je to i jedini dvoboj na velikim natjecanjima, a preostala dva bili su u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Pekingu i Londonu.

Na izlučnom kvalifikacijskom turniru u Zadru 30. svibnja 2008. godine Hrvatska je pobijedila s 37:22, a u tom susretu je igrao i Domagoj Duvnjak, kao i Červarovi sadašnji pomoćnici Igor Vori i Davor Dominiković. Bila je to prva utakmica bilo koje hrvatske reprezentacije u zadarskoj dvorani Višnjik.

Četiri godine kasnije Japan je opet suparnik u kvalifikacijama za OI u Londonu, opet se igralo u Hrvatskoj - u Varaždinu, a i rezultat je bio sličan 36:22. Za Hrvatsku su od sadašnjih reprezentativaca tada nastupili Duvnjak, Horvat, Bičanić i Musa.

• 57’

Sedmerac za Hrvatski i dvije minute isključenja za Japan. Vida nije iskoristio sedmerac. Pucao je kako bi zabio svoj prvi gol na nekom velikom natjecanju s reprezentacijom

• 56’

Nova obrana Stevanovića. Obranio je 50% udaraca. Sjajno

• 54’

Gol Mandića. Oslobodio se na krilu i udarcem s efeom prevario japanskog vratara

• 50’

Dva gola Japana. I treći. Červar je pozvao minutu odmora

• 49’

Mandić je iskoristio sedmerac, otišli smo na 11 golova razlike

• 45’

Gol Muse, izbio je sam na crtu i zabio svoj prvi gol danas

• 42’

Sada dva gola Japana. U drugom je Šego obranio udarac Agarieja, no lopta se odbila na njega dok je bio na podu, podigao se i zabio

• 40’

Gol Stepančića, Hrvatska ima deset razlike

• 37’

Serija nekoliko golova Hrvatske. Horvat je sada iskoristio kontru i odveo nas do velike prednosti