EP U EINDHOVENU

Hrvatska poražena od Njemačke

21.01.2012 u 20:25

Nakon neugodnog poraza od Srbije, pred hrvatskom vaterpolskom reprezentacijom je važna utakmica protiv Njemačke na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj. Rudićevi izabranici su objektivno gledajući favoriti protiv Njemačke, no uvijek je važan oprez

Hrvatska - Njemačka9:10

4. četvrtina

Gotova je utakmica.
8' 9:10 -
Pavić je obranio udarac, ali je Schueller pogodio za vodstvo Njemačke
7' 9:9
Buljubašić za izjednačenje!
7' obranili smo se s igračem manje!
6' 8:9 Bošković smanjuje!
6' peterac za Hrvatsku!
6' Joković je gađao u bliži kut, ali Tchigir brani, šteta
5' Hrvatska igra odličnu obranu. Samo da se još otvori u napadu.
3' 7:9
Sukno iz peterca opet smanjuje na dva gola zaostatka
3' 6:9
- Njemačka nakon dugo vremena postiže pogodak
3' i dalje odlično funkcionira hrvatska obrana, ali isto tako napad šteka.
2. 6:8
Sukno novim golom smanjuje zaostatak.

3. četvrtina

8' 5:8
Sukno iz daljine postiže pogodak!
6' U obrani igramo ozbiljno, ali napad nikako da profunkcionira. Većinu brani Tchigir, ali nemamo niti sreće jer pogađamo vratnice
5' Paškvalin je bio sam pred Tchigirom i njemački mu je golman uspio obraniti. Nevjerojatno
3' Burić je promašio iz izgledne prilike. Lopta jednostavno neće i neće u gol.
3' Bošković se diže i silovito puca, ali Tchigir opet brani. Hrvatska napokon nema igrača manje
2' 4:8 -
kakav peh. Dvije sekunde prije isteka napada Njemačka preko Bukowskog postiže pogodak
1' 4:7
- odlično odigrana akcija koju je završio Joković
1' Bošković se izborio za prvi napad Hrvatske

2. četvrtina

8'
Paškvalin iz teške pozicije puca, ali Tchigir opet brani
8' 3:7
ovo je već zabrinjavajući zaostatak Hrvatske. Strijelac je bio Roessing
7'Obradović puca, ali Tchigir opet brani
7' 3:6
i četvrti gol na utakmici postiže Stamm
6' 3:5 -
Paškvalin smanjuje naš zaostatak za Njemačkom6' Hrvatska je dobila i kaznu od četiri minute igranja s igračem manje
6' 2:5
- Stamm je siguran iz peterca
6' isključen je Bušlje zbog udarcai Njemačkoj je dosuđen peterac. Ujedno je Bušlje zaradio i crveni karton!
5' 2:4 Hrvatska smanjuje preko Bušlje. Pogodak je postigao
4' Tchigir je neprelazan. Iz blizine je obranio Muslimov udarac
4' Hrvatska ponovno nije iskoristila igrača više. Muslim je pucao, ali u blok
3' 1:4
ogromno vodstvo Njemačke protiv Hrvatske. Pogodak je postigao Politze. Nastavljena je loša igra naših
1' Hrvatska je prva imala napad, ali ništa naše 'barakude' nisu napravili

1. četvrtina

1:3  opet Stamm u posljednjim trenucima pogađa za visoko vodstvo Njemačke
1:2
- Stamm pogađa kada je Hrvatska igrala s igračem manje, Njemačke je povela
6' Joković puca ali neprecizno
4' Paškvalin radi prekršaj u napadu
3' strašan udarac Sandra Sukna, ali pogađa gredu
1:1
- Erich Bukowski je strijelac
2' isključenje za Hrvatsku.
1:0 za Hrvatsku
. Strijelac iz sedmerca bio je Bošković.
1' peterac za Hrvatsku.
1. započela je utakmica. Nijemci su prvi u napadu

U 20.30 hrvatska će vaterpolska reprezentacija krenuti u novu borbu na Europskom prvenstvu što se igra u Eindhovenu. Protivnik 'barakudama' je neugodna Njemačka koju smo nedavno u Dubrovniku jedva dobili zato je pred Rudićem i njegovim izabranicima izuzetno važno da psihički dobro krenu. Pogotovo nakon neugodnog poraza od Srbije, sada se barakude' moraju vaditi protiv Njemačke. U postavi Hrvatske neće biti kažnjenog Dobuda, no njegovo bi mjesto trebao zauzeti Muslim.

Utakmica počinje u 20.30 sati, a tekstualni prijenos pratite na tportalu.