05.03.2014 u 22:37

• +8

Prijateljska utakmica: Švicarska - Hrvatska

Izvor: Pixsell / Autor: Tino Juric/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 2:2 u prijateljskoj utakmicu na gostovanju u St. Gallenu, protiv vrlo neugodne Švicarske…

Sastav Švicarske: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen, Rodriguez - Behrami, Inler - Shaqiri, Xhaka, Stocker - Drmić

Sastav Hrvatske: Subašić - Srna, Ćorluka, Lovren, Pranjić - Rakitić, Maleš, Kovačić, Perišić- Jelavić, Olić

Prijateljska utakmica:

Švicarska – Hrvatska 2:2 (Drmić 34, 40 / Olić 39, 54)

Tijek utakmice:

Kraj - slabo prvo i dobro drugo poluvrijeme Hrvatske, kod Švicarske obratno...u svakom slučaju bolje nego prije dvije godine, Hrvatska neporažena u St. Gallenu
90' - Mandžukić je bio u prilici, ali blokirali su ga...tri minute sudačke nadoknade
82' - naši navijači su zapalili dosta baklji, sada se igra u dimu
74' - Rakitić opet opasno ubacio, Perišić šalje loptu iznad gola
72' - Rakitić izveo korner i proigrao Srnu, on opalio iz voleja s 20-ak metara, ali pokraj gola
64' - kakva prilika za Eduarda! Olić je probio stranu, ubacio za Eduarda, a ovaj sam na drugoj strani šalje loptu pokraj gola!
56' - ulaze Modrić i Eduardo, Hrvatska kreće po pobjedu!

54' - gooool za Hrvatsku! Opet Ivica Olić! Pobjefa je obrani Švicarske i sigurno zabio u suprotni kut!
48' - Xhaka nam opet prijeti, Subašić brani opasan udarac iz daljine
46' - ušao je Mandžukić umjesto Jelavića, napad bi nam trebao biti opasniji
Poluvrijeme - odlična utakmica u St. Gallenu, naši podređeni, ali još su u igri i imaju priliku ostati neporaženi ako Kovač uvede Modrića i Mandžukića u drugom dijelu

40' - gool za Švicarsku! Drmić je izašao sam pred Subašića i zabio svoj drugi pogodak!
39' - gooool za Hrvatsku! Olić je ostao potpuno sam nakon prekida i bez problema poslao loptu u mrežu!

34' - goool za Švicarsku! Josip Drmić sjajno se oslobodio, s lakoćom se riješio Ćorluke i sigurno zabio!

32' - dobra akcija Hrvatske, Pranjić je probio stranu, ali njegov ubačaj završava u rukama Benaglija
30' - strašan udarac Xhake, Subašić odbija...u nastavku akcije Lichtsteiner opet probija stranu, ubacuje opasno na pet metara, ali nitko nije bio na lopti..
20' - Lichtsteiner je opet napravio pomutnju, ali nije uspio pucati i izborio je samo korner
15' - Perišić je imao priliku potegnuti s 20 metara, ali udarac završava u bloku...zatim su naši uzeli loptu, Pranjić probio bok, dao povratnu za Perišića koji očajno puca iz izgledne pozicije
8' - još jedna odlična akcija domaćina, Shaqiri je bio na povratnoj, ali ponovo je njegov šut blokiran
7' - zanimljivo, stadion u St. Gallenu je definitivno naklonjeniji Hrvatskoj...Švicarcima zvižde dok drže loptu, a čuju se i poznati uzvidi na račun čelnika HNS-a
5' - Shaqiri se probio kroz našu obranu, pucao s ruba 16-erca, ali udarac završava u bloku
1' - dvoboj je počeo, naši čuvaju loptu i imaju inicijativu

Nakon dramatično izborenog plasmana na SP u Brazilu, pred Kovačevim izabranicima pripremno je razdoblje u kojem treba uigrati momčad za ono što slijedi u lipnju.

Prvi ispit našim nogometašima bit će Švicarska, stari znanci s kojima smo igrali prije dvije godine, kada su na Poljudu gosti s lakoćom stigli do pobjede 4:2. Bila je to prva utakmica tadašnjeg izbornika Igora Štimca. Kovaču će ovo biti treća u njegovom mandatu i bilo bi dobro izbjeći neugodan scenarij iz 2012. godine…