3. KOLO EUROBASKETA

Hrvatska nakon puno muke do pobjede nad Poljskom

07.09.2013 u 17:01

Nakon katastrofalnog poraza od Španjolske pa jednako šokantne pobjede nad Gruzijom, Hrvatska u trećem kolu Eurobasketa ima ogled s Poljskom, jedinom momčadi koja je u obje utakmice poražena.

4. ČETVRTINA
10' - UTAKMICA JE ZAVRŠILA REZULTATOM 74:70
10' - s obzirom na bonus Poljaka, Ukić je dobio priliku s linije slobodnih bacanja i povećava na plus 7
10' - ponovljenu priliku Bogdanović je zakucao za 72:67 a do kraja je 12,7 sekundi
10' - promašaj Poljaka, Markota hvata ali Bogdanović promašuje pred košem Poljske
9' - Markota hvata jedan odbijanac i pogađa za 70:67
9' - Ukićev promašaj, pa Poljska iz kontre za 67:68
8' - dva Tomićeva uzastopna skoka unapadu, Ukić zabija za 68:65
7' - još jedno polaganje Poljaka za 65:66
6' - Lampeov koš za 63:66; naši su u velikom problemu
5' - Ignerski tricom donosi rezultatsku neizvjesnost; a potom još jednom Poljska stigla na samo minus pet (61:66)
3' - Bogdanovićevopolaganje za plus deset (64:54)
- Hrvatska je na početku četvrtine opet u krizi; već dvije minute nisu zabili koša, a Poljaci su zabili pet

3. ČETVRTINA
10' - 62:49 rezultat je na kraju ove četvrtine
8' - Hrvatska i dalje čuva ovih +16 (58:42)
6' - Lampe je smanjio na 40:56
5' - opet se Hrvatska diže, pa je Bogdanovićevim koševima opet velikih +18 (56:38)
4' - Simonovi koševi za 48:35, odnosno plus 13
2' - polako se podiže prednost naših
1' - hrvatski su košarkaši dobro ušli u ovaj perido utakmice

2. ČETVRTINA
10' - Ukić u zadnjim sekundama pogađa za dobrih plus 9 (41:32)
9' - Hrvatska sve teže dolazo do koša
6' - Poljaci korak po korak smanjuju zaostatak - sada je 25:33
4' - Simonu se pridružio i Rudež; trice dosad gađa 3-3
3' - Hrvatska vodi 29:19
2' - traje šuterski post naših; do novog Simonovog pokušaja (26:12)
- počelo je drugih deset minuta

1. ČETVRTINA

10' - kraj 1. četvrtine (24:12)
9' - Poljaci serijom 8:0 dolaze na podnošljivih  minus 12
7' - Hrvatska vodi već sa plus 20! (24:4)
6' - serija Hrvatske se nastavlja (19:2)
5' - odlična Simonova asistencija za Tomića (15:2)
4' - Simonova serija s enastavlja (13:2)
3' - Poljaci smanjuju na 2:8 (Lampe), ali Simon novom tricom za 11:2
2' - furiozan početak naših - Simonov koš za 8:0
2' - Markota je upisao tricu (5:0)
1' - Bogdanović pogađa za vodstvo 2:0
1' - počela je utakmica, prvi napad imala je Hrvatska

Poraz od 'furije' uzdrmao je naše košarkaše, pa su protiv Gruzije trebali popravljati dojam. Naravno, pod takvim psihološkim opterećenjem bilo je teško i protiv Gruzije. No, Repešini su igrači smogli snage i usjeli ostvariti pobjedu, koja naše košarkaše ostavlja u konkurenicji za drugi krug.

Repeša upozorava na Poljake, posebice se pribojava jest polsjki skok unapadu.

'Na to ćemo trebati jako obratiti pažnju. Mislim da su po broju napadačkih skokova napokon dva kola vodeći u skupini.  Posebnu napadačku moć ima Lampe. I Gortat je tu opasan, a kad je tu Ignerski, prijete i za tri poena', procijenio je Repeša.