NBA LIGA

Hrvati sve moćniji; Hezonja odigrao najbolju utakmicu za Knickse, ubojiti Bogdanović

23.10.2018 u 09:04

U košarkaškoj NBA ligi u noći s ponedjeljka na utorak odigrano je devet utakmica, a sjajne partije pružili su hrvatski košarkaši Mario Hezonja i Bojan Bogdanović

Mladi 23-godišnji Dubrovčanin Mario Hezonja odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu New York Knicksa, ali na koncu njegova momčad nije došla do pobjede. U porazu protiv Milwaukee Bucksa Hezonja je za 30 minuta ubacio 18 koševa (šut iz igre 8-16, trice 2-5), a uz te je upisao 4 skoka, 3 asistencije, 2 ukradene i 2 izgubljene lopte. Najbolji igrač Knicksa bio je Tim Hardaway Jr. (24 koša), a kod Milwaukeeja Khris Middleton (30 koševa) i tamnoputi Grk Giannis Antetokounmpo koji je susret završio s 31 košem i 15 skokova)

Hezonja je bio sjajan u napadu, ali je imao dosta problema u obrani zbog čega će njegova minutaža tijekom sezone puno varirati. Na ovoj se utakmici vidjelo kako se teško može nositi s 211 cm visokim Antetokounmpom. No, trener Fizdale svakako može biti zadovoljan učinkom Hezonje u napadu te naravno selekcijom šuta.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu nad čvrstom Minnesotom koju je do pobjede vodio Jimmy Butler s 20 koševa uz dodatak kako je većinu utakmice čuvao Bogdanovića koji je za 36 minuta ubacio 20 koševa (šut iz igre 8-12, trice 4-5), a skupio je još i 5 skokova. Dodajmo kako je centar Wolvesa Karl-Anthony Towns upisao 17 koševa i 15 skokova.

Dramatičnu utakmicu odigrali su LA Lakersi od San Antonio Spursi u kojoj je momčad Gregga Popovicha slavila nakon produžetka 143:142. Tako su Lakersi doživjeli i treći poraz na startu sezone, drugi pred svojim navijačima,

Imao je LeBron James (32 koša, 14 asista i 8 skokova) sve u svojim rukama, ali je 12 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja. Sjajan je kod oslabljenih Lakersa bio i Kyle Kuzma s 37 koševa i 8 skokova.

Kod Spursa sjajan je bio novi tandem LaMarcus Aldridge (37 koš, 10 skok) i DeMar DeRozan (32 koš, 14 as, 8 skok).

Mladi hrvatski centar Ivica Zubac dobio je od trenera Waltona 5 minuta (upisao je po jedan skok i blokadu).

Golden State je pred svojima navijačima lakoćom svladao Phoenix sa 123-103, a aktualne prvake su do pobjede predvodili Stephen Curry sa 29 koševa i osam asistencija te Kevin Durant sa 22 koša. Dragan Bender je za Phoenix odigrao dvije minute i ugrabio jedan skok.