igrači iz ex-yu u formi

Hrvat Zubac ostvario double-double u pobjedi Clippersa; Slovenac Dončić i Srbin Jokić dominirali i odigrali na MVP razini

04.04.2022 u 10:26

LA Clippersi su na svom parketu svldaali New Orleans Pelicanse s 119:100, a Ivica Zubac je imao 16 koševa i 14 skokokova za 25 minuta igre. Odlični su bili Slovenac Dončić i Srbin Jokić, a vrhunsku utakmicu odigrao je i MVP kandidat Joel Embiid

Najefikasniji igrač Clippersa bio je Marcus Morris s 24 poena, ali Zubac je odigrao sjajnu utakmicu, gađavši 7/9 iz igre i 2/3 s linije slobodnih bacanja,a dodao je i blokadu. Najbolji kod gostiju bio je C. J. McCollum s 19 poena.

Clippersi su osmi na Zapadu s 39-40.

Dallas Mavericksi su u Milwaukeeju pobijedili aktualne prvake Buckse, a Luka Dončić je zabio 32 poena, te imao osam skokova i15 asistencija. Slovenac je bio prvo ime teksaške momčadi, a imao je veliku pomoć Dwighta Powella, koji je upisao 22 poena i 13 skokova.Kod prvaka nije pomoglo ni 28 poena i 10 skokova Giannisa Antetokounmpa.

Dallas je četvrti na Zapadu, a Milwaukee treći na Istoku.

Miami je pojačao svoje šanse za odlazak u doigravanje kao prvi nositelj zahvaljujući pobjedi s Torontom (114-109), a na četvrtom mjestu, s istim omjerom kao i Bucksi (48-30) je Philadelphia, koja je slavila (112-108) kod Clevelanda. Sixerse je ponovno predvodio Joel Embiid (44 poena i 17 skokova). a James Harden koji je postigao triple double (21 poen, 10 asistencija, 10 skokova).

Denver Nuggetsi pobijedili su Lakerse u gostima (118-129) u utakmici bez nazočnosti LeBrona Jamesa i utakmici koja slavni klub vjerojatno ostavlja bez doigravanja. Dominirao je srpski centar Nikola Jokić koji je poostigao 38 poena, 18 skokova i šest asistencija. Lakersima tako nisu pomogle ni vrlo dobre predstave Davisa (28) i Westbrooka (27, 10 asistencija). Četiri utakmice prije kraja regularnog dijela, Lakersi za 10. pozicijom, zadnjom koja ih može odvesti u doigravanje, zaostaju dvije pobjede.

Rezultati NBA lige:

• LA Clippers - New Orleans Pelicans 119:100 (Ivica Zubac 16 koševa i 14 skokokova za 25 minuta igre)
  • Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 112:118
  • Boston Celtics - Washington Wizards 144:102
  • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 118:129
  • Indiana Pacers - Detroit Pistons 117:121
  • Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 108:112
  • Orlando Magic - New York Knicks 88:118
  • Toronto Raptors - Miami Heat 109:114
  • Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 132:139