ODLIČNA VEČER HRVATA

Hezonja odigrao najbolju NBA utakmicu i odveo Orlando do pobjede!

12.04.2016 u 09:59

Mladi Dubrovčanin Mario Hezonja pred sam kraj sezone odigrao je jednu od svojih najboljih i najzrelijih utakmica. U pobjedi Orlando Magica 107:98 nad Milwaukee Bucksima za 39 minuta ubacio je 19 koševa sedam asistencija i pet ukradenih lopti (iz igre je šutirao 7-11, trice 3-6, sl. bacanja 2-2).Uz nekoliko trica i zakucavanja oduševio je svojim nastupom… Dodajmo još kako je Bojan Bogdanović predvodio Brooklyn Netse u porazu od Washington Wizardsa sa 20 koševa.

Nakon utakmice upravo je 21-godišnji Hezonja stao pred novinare koje je iznenadio svojom zrelom igrom i izvedbom dostojnom 5. izbora na NBA draftu. Kada su asistencije (7) i ukradene lopte (5) u pitanju Hezonji su to učinci karijere, ali isto tako treba reći kako je veliku minutažu dobio jer u momčadi nije bilo Victora Oladipa…

Pred sam kraj utakmice Hezonja je ubacio tricu za vodstvo 103:96 (2:25 prije kraja) što se pokazalo presudnim trenutkom jer su Bucksi vrlo brzo sustigli 20 koševa razlike…

'Samo sam želio da dođemo do koš razlike koju smo prije imali, nekih 10-15 koševa. Odlučio sam se za šut zbog toga', kazao je samouvjereni Hezonja koji je u završnici utakmice imao nekoliko lijepih poteza čime je oduševio gledatelje, ali i zadovoljio trenera Scotta Skilesa.

Uz nekoliko zakucavanja i ukradenih lopti, što je dokaz kako je sve bolji u obrani, Hezonja je pred kraj sezone napokon svima dokazao kako mu je mjesto u NBA-u i time je na najbolji mogući način najavio novu sezonu.

Posebno veseli Hezonjin napredak u tzv. kreaciji jer se pokazalo kako može biti vrlo koristan na poziciji playmakera što je svakako odlična vijest za hrvatskog izbornika Acu Petrovića.

U video prilogu pogledajte sve koševe Hezonja (uz nekoliko asistencija i ukradenih lopti).

Najučinkovitiji kod Orlanda, koji je igrao bez tri igrača iz prve petorke, bio je Ersan IIyasova sa 22 koša. Centar Dewayne Dedmon je dodao 17 koševa i osam skokova. Buckse, koji su na poluvremenu gubili 58-44 i na poluvremenu skupili zaostatak od 20 koševa, predvodio je Greg Monroe koji je ubacio 23 koša, dok su Jabari Parker i Khris Middleton zabili svaki po 17 koševa.

Dodajmo kako je vrlo dobar nastup, nakon nekoliko loših partija, ubilježio i Bojan Bogdanović koji je u porazu Brooklyn Netsa120:111 na gostovanju kod Washingtona za 30 minuta ubacio 20 koševa (šut 8-13, trica 3-6) te usto imao pet skokova.

Kod Wizardsa je najbolji bio Ramon Sessions koji je utakmicu završio sa 21 košem i 12 asistencija. Marcus Thornton je ubacio 19 koševa, a J.J. Hickson 15. Netsi su upisali deveti poraz zaredom, u svojoj porvoj sezoni sa 60 poraza od najgore sezone 2009./2010. kada su imali omjer pobjeda i poraza 12-70.

James Harden, Dwight Howard i Houston Rockets su sinoć pobjedom od 129-105 nad Minnesota Timberwolvesima održali nadu u doigravanje živom. Harden je zabio 34 koša, a Howard 19 uz osam skokova. Trevor Ariza je ubacio 21 koš i Rocketsi su pogodili 15 trica iz 30 pokušaja. Houston (40-41) je u utakmicu ušao kao deveta momčad Zapadne konferencije i mogao je biti eliminiran iz doigravanja ako izgube i ako Utah Jazz pobijedi Dallas. Mavericks su kasnije slavili protiv Jazza i ako Rockets u srijedu, u zadnjoj utakmici sezonem, pobijede Kingse kod kuće, bit će u doigravanju. Shabazz Muhammad je predvodio Minnesotu sa 23 pogotka, Zach LaVine je dodao 21. Damjan Rudež je odigrao sedam minuta, ali bez učinka.

12. New Orleans 81 30 51
13. Minnesota 81 28 53