BOLJI OD HibernianA

Hearts prvi finalist škotskog FA kupa, u nedjelju će se za drugo mjesto 'potući' dva najveća kluba Celtic i Rangers

16.04.2022 u 20:42

Nogometaši Heartsa prvi su finalisti ovosezonskog škotskog FA kupa. Na Hampden Parku Hearts je s 2-1 bio bolji od Hiberniana.

Svi golovi postignuti su u prvih 20-ak minuta susreta pa su tako strijelci za pobjednički sastav bili Simms u 16. i Kingsley u 21. minuti, dok je na drugoj strani jedini pogodak dao Cadden u 22. minuti.

Šanse Hiberniana dodatno su pale od 64. minute kada je drugi žuti karton dobio Newell.

Posljednji put Hearts je u finalu igrao prije dvije sezone kada ga je Celtic pobijedio nakon jedanaesteraca (3-3 nakon 120 minuta). Isti su klubovi igrali finale FA kupa i sezonu prije, a pobjednik je bio isti. Tada je Celtic slavio 2-1.

Drugo polufinale igra se u nedjelju, a za finale će se boriti dva najveća škotska kluba. Ogled Celtica i Rangersa počinje u 15 sati.