BUNDESLIGA

Fantastična prezentacija Borussije! Za 14 minuta zabili su pet golova uz pet različitih strijelaca

16.04.2022 u 19:12

U susretu 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je pobijedila Wolfsburg sa 6-1 smanjivši zaostatak za vodećim Bayernom na šest bodova, no Bavarci imaju i susret manje.

Borussia je pobjedu osigurala sjajnom predstavom u prvom poluvremenu postigavši pet golova uz pet različitih strijelaca.

Zanimljivo, domaćin je pet golova zabio u razmaku od svega 14 minuta, od 24. do 38. minute. Mrežu Wolfsburga tresli su Tom Rothe (24), Axel Witsel (26), Manuel Akanji (28), Emre Can (34) i Erling Haaland (38). Sjajni Norvežanin je u 54. minuti zabio i svoj drugi gol na susretu. Gosti su u 81. minuti preko Ridlea Bakua uspjeli tek malo ublažiti težak poraz.

Tri boda je dohvatio i Freiburg porazivši Bochum sa 3-0. Strijelci su bili Lukas Kubler (4) i Roland Sallai (17, 53). Gosti su od 68. minute igrali bez isključenog Konstantinosa Stafylidisa.

Hertha je na gostovanju kod Augsburga slavila sa 1-0 osvojivši važna tri boda u borbi za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Suat Serdar u 49. minuti.

U susretu između Mainza i Stuttgarta nije bilo golova. Za goste je cijeli susret odigrao Borna Sosa.

Večeras se još sastaju Borussia Moenchengladbach i Koln, dok su u nedjelju preostala četiri susreta, snage će odmjeriti Arminia - Bayern, Union Berlin - Eintracht, Hoffenheim - Greuther Furth, te Bayer Leverkusen - RB Leipzig.

Na ljestvici vodi Bayern sa 69 bodova, Borussia Dortmund ima 63, Bayer Leverkusen 52, a RB Leipzig i Freiburg po 51 bod.