Nije ulazio u detalje

Hansi Flick pobijedio Wolfsburg i s Bayernom napravio još jedan korak prema naslovu prvaka, a onda najavio da odlazi iz kluba

17.04.2021 u 19:42

Hansi Flick na kraju ove sezone napušta Bayern

Trener Bayerna Hansi Flick izjavio je u subotu za njemački Sky TV da na kraju sezone želi raskinuti ugovor i napustiti klupu Bayerna.

Nakon što je Bayern u slavio s 3:2 na gostovanju u Wolfsburgu i vratio sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim RB Leipzigom pet kola prije kraja njemačkog prvenstva, Flick je izjavio da je sredinom ovog tjedna vodećim ljudima Bayerna priopćio svoju odluku, a isto je rekao i igračima po završetku subotnje utakmice.

Flick nije želio detaljno pojasniti je li ova odluka povezana s pogoršanjem njegovih odnosa sa sportskim direktorom Hasanom Salihamidžićem tijekom posljednjih mjeseci, a nije želio ni potvrditi da mu je cilj zasjesti na klupu njemačke reprezentacije koju će po završetku ovogodišnjeg Eura napustiti Joachim Loew.

Bivši Loewov pomoćnik na klupi 'elfa' je Bayern preuzeo u studenom 2019., nakon što je klupu napustio Niko Kovač i u prošloj sezoni osvojio sve trofeje koje je mogao. Ove sezone Bayern je kao branitelj naslova europskog prvaka ispao u četvrtfinalu Lige prvaka od prošlogodišnjeg finalista francuskog PSG-a i od trofeja može osvojiti samo naslov njemačkog prvaka po 31. put u povijesti i devetu sezonu zaredom.