UTJEHE ZA KRAJ SEZONE

Hajduk u golijadi ispratio Zagreb, Rijeci 'Istra i Kvarner'

14.05.2016 u 19:14

Tijekom subote završava i ovo izdanje MAXtv Prve lige, a u ranijem terminu pobjede su u zadnjem kolu proslavili europski predstavnici Hrvatske za iduću sezonu Hajduk i Rijeka

Hajduk je gostovao u Zagrebu, u Kranjčevićevoj ulici slavio s 3:2 (2:0), te na taj način otpravio pjesnike u drugoligaško društvo. Hajduk je u posljednju utakmicu sezone ušao motivirano i poveo nakon pola sata igre.

Bašić je odlično glavom proslijedio ubačaj s lijeve strane u suprotni kut i donio početnu prednost Hajduku koji je od ranije imao osigurano treće mjesto na kraju sezone. Drugi gol Splićana došao je u završnici prvog poluvremena.

Po teškoj kiši koja se spustila Fran Tudor koristi ležernost u domaćoj obrani i iz blizine dovodi Hajduk blizu pobjede

Ipak, Zagreb se htio od elitnog društva oprostiti uzdignute glave i vratili su se u igru u 58. minuti. Lovro Medić je primio loptu na 20 metara od gola, pronašao prostor za šut 'u barama' i točno pogodio za 2:1. Do isteka utakmice viđena su još dva gola, oba s bijele točke. Prvo su Tudor, a zatim i Medić postali dvostruki strijelci i dvoboj je završio pobjedom Splićana od 2:0.

Rijeka je na svojoj Rujevici pred oko 2.000 gledatelja dočekala Istru. Drugi protiv predzadnjeg, a Istra je svoj crni niz očekivano nastavila i na najbližem gostovanju. Pogorke su postigli Vešović u 32. i Brezovec u 52. minuti. Istra se može početi pripremati za kvalifikacije za ostanak u MAXtv Prvoj ligi, dok je pred Rijekom ljeto u kojemu će doći nova preslagivanja c ciljem dodatnog približavanju još uvijek im nadmoćnom Dinamu.

Prvenstvo završava posljednjim ogledima dana koje će igrati Lokomotiva i prvak Dinamo, te Split i Slaven Belupo.

Zagreb Hajduk 2:3
Rijeka Istra 1961 2:0
Lokomotiva Dinamo Zagreb 19:00
Split Slaven Belupo 19:00