MAXTV PRVA LIGA

Hajduk 'slomio' Inter i vratio se na treću poziciju

27.11.2016 u 19:03

U posljednjoj utakmici 17. kola MAXtv Prve lige, Hajduk je na Poljudu pobijedio zaprešićki Inter 2:0

Sav su posao 'bili' odradili u prvih 45 minuta utakmice. Dominirali su od prve minute, nisu dali gostima da 'dođu do daha'. Čini se da se Hajduk dodatno 'napalio' jer Inter nisu uspjeli pobijediti u posljednja tri susreta. Da stvar bude gora, momčad iz Zaprešića je u svibnju ove godine na Poljudu iznenađujuće slavila 2:0...

No 'bili' su im sad uzvratili i pobjedom su se vratili na treće mjesto MAXtv Prve lige. Od samog je početka Hajduk krenuo silovito, u 3. minuti zaprijetio je Futacs, pa Kvesić, Juranović, Kožulj, Erceg... I sve to u prvih petnaestak minuta utakmice.

Inter se držao ponajprije zahvaljujući sjajnom golmanu Čoviću, no nije ni on svemoguć te je u 32. minuti kapitulirao. Za vodstvo Hajduka 1:0 zabio je Zvonimir Kožulj.

Domaći tu nisu stali, 'osjetili su krv' te su krenuli dokrajčiti posrnulog protivnika. Inicijativa i pritisak isplatili su im se vrlo brzo. Kožulj i Nižić nisu uspjeli, no 'otvorilo' se u 38. minuti kad za

2:0 zabija Ante Erceg.

U nastavku se ritam igre malo smanjio, zaprijetio je u nekoliko navrata i Inter, no momčad iz Zaprešića ipak nije bila dostojan protivnik u ovom susretu. Koliko je Hajduk bio dominantan govori i podatak da je uputio 22 udarca na gol Intera, a čak 11 je išlo u okvir gola!

Hajduk je tako stigao do šeste uzastopne pobjede na Poljudu, te se vratio na treće mjesto ljestvice MAXtv Prve lige.

Osijek - Dinamo Zagreb 0:2
Hajduk - Inter Zaprešić 2:0