ht prva liga - 11. kolo

Hajduk rutinski do pobjede protiv Varaždina, a Poljudom se orilo 'šampioni, šampioni'

05.10.2019 u 16:50

Nogometaši Hajduka u dvoboju 11. kola HT Prve lige bez problema su došli do 2:0 pobjede protiv Varaždina, a s nova tri boda ostali su usamljeni na vrhu tablice

Nogometaši Damira Burića nakon prošlotjednog remija kod Istre 1961, ovog su puta na svom terenu bez previše stresa odradili posao protiv Varaždina, i uz apsolutnu dominaciju, stigli do 2:0 pobjede.

Posebno dominantan Hajduk je bio u prvih 45 minuta, kada su 'bili' prema gostujućem golmanu uputili devet udaraca.

No, tek je onaj Jaira, u 21. minuti, nakon ubačaja Juranovića završio u mreži Nevistića.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U drugom dijelu, uz glasnu podršku s poljudskih tribina s kojih se orilo i 'Šampioni', šampioni', Hajduk je nastavio dominirati, a prvu priliku u nastavku imao je Hamza, no njegov je udarac završio u vratnici.

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, HNK Hajduk - NK Varaždin Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

U 57. minuti hajduk je imao još jednu veliku prigodu. Čolina je s lijeva vratio Jairu u sredinu, a on je izbacio Caktaša samog pred gol Varaždina. No Caktaš je tada pucao malo pored gola.

Ipak, sve dileme oko pobjednika riješio je Nejašmić u 65. minuti, kada je glavom skrenuo loptu nakon Hamzinog ubačaja.

Do kraja utakmice bilo je rutinsko odrađivanje posla, jer gosti iz Varaždina baš i nisu pokazali previše ambicija za dolazak pred gol Posavca.

Dokaz koliko je Hajduk bio bolji, vidljiv je i iz podatka da je domaćin pucao čak 20 puta, od toga deset u okvir gola, dok su gosti u 90 minuta puknuli tek dva put, ali ni jednom da bi Posavec morao intervenirati.

HajdukVaraždin2:0
Dinamo ZagrebSlaven Belupo1:0
OsijekGorica2:1