14.04.2017 u 19:50

• +3

MAXtv Prva liga, 28. kolo: Hajduk - Cibalia

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U prvoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su pred praznim Poljudom Cibaliju s glatkih 3:0, čime su goste približili ispadanju u drugu ligu...

Carrillova momčad podbacila je u prethodnom kolu i odigrala tek 1:1 kod kuće protiv Slavena, ali ovog petka nije ponovila sličan neuspjeh i najslabijoj momčadi domaćeg prvenstva nanijela je sedmi uzastopni poraz. Cibalia je i u Splitu pokazala da joj dolazi kraj u MAXtv Prvoj ligi ove sezone, a u opstanak više ne vjeruju ni najveći vinkovački optimisti.

Hajduk je morao igrati pred praznim tribinama zbog nesmetanog utrčavanja huligana u derbiju protiv Rijeke prije mjesec dana i nije mu bilo lako slomiti protivnika koji je imao odličnog Mladena Matkovića na golu.

Vratar Cibalije u prvom je dijelu branio impresivnu i nije dopustio Ercegu, Ohandzi niti Vlašiću da ga svladaju, iako su bili u odličnim prilikama. Vinkovčani su zahvaljujući Matkoviću odolijevali 62 minute, a onda je Nižić proigrao nakon prekida Jeffersona, a Brazilac je iz blizine nadmudrio gostujućeg golmana i doveo Hajduk u vodstvo.

Hajduk - Cibalia 1:0 (Jefferson 62) Autor: YouTube

Prilično nemoćna i ofenzivno slaba Cibalia pokušala je u posljednjih pola sata odgovoriti, ali nije niti jednom ozbiljno zaprijetila Stipici, a s druge strane Kožulj je u 85. minuti vrlo lukavim pogotkom iz slobodnjaka sve riješio.

Hajduk - Cibalia 2:0 (Kožulj 85) Autor: YouTube

Samo dvije minute kasnije Memola je ubacio za Vlašića koji je glavom zaokružio pobjedu Splićana.

Hajduk - Cibalia 3:0 (Vlašić 87) Autor: YouTube

Hajduk se na ljestvici izjednačio s Osijekom s kojim vodi borbu za treće mjesto u MAXtv Prvoj ligi, a Vinkovčani pak i dalje imaju ogromnih -7 u odnosu na Split koji se nalazi na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije...

Hajduk - Cibalia, izjave trenera Autor: YouTube