Nogometaši Hajduka i Osijeka započeli su svoj europski put u 2. pretkolu UEFA Konferencijske lige. Hajduk je na Poljudu golovima Marina Ljubičića svladao kazahstanski Tobol Kostany 2:0, a Osijek je u gostima u poljskom Szczecinu kod Pogona odigrao bez pobjednika 0:0

POGON SZCZECIN - NK OSIJEK 0:0

POGON SZCZECIN: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Machado Mata - Dabrowski - Kowalczyk, Kozlowski, Gorgon, Kurzawa - Zahović

NK OSIJEK: Ivušić - Jurčević, Čeberko, Škorić, Lončar - Kleinheisler, Žaper, Jugović, Bohar - Mierez, Miloš

------------------------------------------------------------------------------------------------

HAJDUK: Kalinić - Lovrencsics, Simić, Elez, Čolina - Krovinović, Vuković - Sahiti, Ljubičić, Livaja - Mlakar

TOBOL KOSTANY: Mokin - Kairov, Maroškin, Amanović, Malij - Valiulin,Toni Silva, Žarinbetov, Tagibergen - Nurgalijev, Sergejev

• +20
Hajduk - Tobol, 2. pretkolo Konferencijske lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL
  • 90’

Završena je utakmica Hajduka i Tobola! 'Bili' su slavili golovima 19-godišnjeg Marina Ljubičića 2:0!

• 90’

Gotova je utakmica Pogona i Osijeka! Završilo je bez pobjednika i bez golova, 0:0. Osijek će prolazak u sljedeće pretkolo Konferencijske lige tražiti za sedam dana pred svojim navijačima u uzvratu u Gradskom vrtu

• 90’

Tri minute nadoknade i na Poljudu

• 90’

U Szczecinu će se igrati tri minute sudačkog dodatka

• 87’

Gržan i Žaper sada su 'zakuhali' situaciju u šesnaestercu Pogona. Šteta, bile su to dvije vezane prilike, vrlo izgledne. No, za sada nema gola

• 82’

Nove promjene u redovima Osijeka, izlaze Mierez i Miloš, a ušli su Gržan i Mance

• 78’

Napada Hajduk sve žešće! Prvo je pucao Mlakar s nekih 25 metra, a potom je probao i Livaja čiji udarac golman gostiju izbija u korner. Tobol opasno živi, novi gol visi u zraku...

• 77’

Solo akcija Jaira, probio se u šesnaesterac gostiju, pucao, ali loše... Bio je sebičan, mogao je potražiti nekog od suigrača

• 76’

Opasno je sada bilo pred golom Osijeka. Sjajno je pucao Kowalczyk, ali još je bolje reagirao Ivušić i obranio taj pokušaj domaćeg nogometaša