Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Rijeka će u srijedu od 20 sati na Rujevici dočekati Hajduk u utakmici četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.
Hajduk već jako dugo ne zna za pobjedu, ali ni za postignuti gol na gostovanju u Rijeci. U posljednjem susretu odigranom u studenom prošle godine Rijeka je slavila s visokih 5:0 u sklopu 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Bila je to najveća pobjeda Rijeke u povijesti Jadranskih derbija, a ujedno i najveći poraz Hajduka u povijesti lige.
U pet utakmica odigranih prije te, Rijeka je svaki put ostavili Hajduka na nuli. U sezoni 2024./2025. je prvi ogled na Rujevici završen s 0:0, dok je ona iduća završila pobjedom Rijeke 3:0.
U sezoni 2023./2024. Rijeka je slavila kod kuće dva puta s rezultatom 1:0, a da bi se sjetili posljednjeg gola Hajduka na Rujevici moramo se vratiti u sezonu 2022./2023.
Tada je pod vodstvom Mislava Karoglana Hajduk upisao pobjedu, a jedini gol na utakmici postigao je Chidozie Collins Awaziem. Rijeku je s klupe vodio Serse Cosmi, talijanski trener upamćen kao jedan od najlošijih trenera u povijesti kluba, kojeg su navijači redovito nazivali klaunom i cirkusantom.
Rijeka i Hajduk susreli su se i prošle godine u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa. Rijeka je slavila s 3:1 na Poljudu uz dva gola Tonija Fruka te jednim Naisa Djouahre. Jedini gol za Hajduk je postigao Marko Livaja.
