Hajduk na Poljudu iz penala prekinuo crni niz!

13.03.2016 u 18:48

• +4

MAXtv Prva liga, 27. kolo: Hajduk - Zagreb

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 27. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Zagreb s minimalnih 1:0, pogotkom Sušića iz kaznenog udarca...

Nakon četiri utakmice bez pobjede Burićeva momčad konačno je došla na svoje. Hajduk je protiv posljednjeplasirane momčadi MAXtv Prve lige odigrao dovoljno dobro da zabilježi tri boda, učvrstivši tako svoju treću poziciju na ljestvici, dok je Zagreb već polako otpisan na zadnjem mjestu.

Dvoboj na Poljudu nije obilovao prilikama za pogodak, no Hajduk je bio bolja momčad na terenu. Već u 12. minuti Sušić je poslao loptu u praznu mrežu, no gol je poništen jer mu je prethodio oštar ulazak Mujana u Livakovića koji je rezultirao ispuštanjem lopte Zagrebovog golmana.

Do kraja prvog dijela Hajduk je imao još dvije velike prilike: Tudor se sjurio sam prema Livakoviću u 31. minuti, ali je njegov udarac s lijeve strane završio pokraj gola, dok je u 44. minuti Vlašić oštro opalio iz daljine, no golman Zagreba izvrsno mu je obranio. Zagreb je pak prijetio preko Strassera kojem je u zadnji čas Bilji izbio loptu kad je izbio pred Kalinića u 33. minuti.

Nakon odmora Hajduk je odmah poveo. Mujana je srušio Mudradžija u kaznenom prostoru, a s bijele točke siguran je u 48. minuti bio Tino Sven Sušić.

Do kraja susreta Zagreb je pokušavao izjednačiti preko Mudradžije i Bobana, ali Hajduk je i dalje bio bolje momčad na terenu i rutinski je susret priveo kraju, prekinuvši tako svoj crni niz.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Hajduk na trećem mjestu ima sedam bodova više od Splita i 11 manje od Rijeke. U sljedećem kolu dočekuje Dinamo. Zagreb je zadnji i zaostaje 12 bodova za Istrom.