Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Petar Sučić prošlog je ljeta stigao u milanski Inter, iako je transfer bio dogovoren još u siječnju 2025. godine. Drugi dio sezone odradio je u Dinamu, a potom se preselio na San Siro, gdje je vrlo brzo ostavio odličan dojam.
U prvoj sezoni za Nerazzurre upisao je 49 nastupa, zabio četiri gola i dodao četiri asistencije. Inter je pritom osvojio dvostruku krunu, a Sučić se nametnuo kao igrač koji bi u budućnosti mogao imati vrlo važnu ulogu u momčadi.
Talijanski mediji pišu kako Inter Sučića vidi kao jednog od budućih nositelja igre. Ipak, poznati insajder Gianluca Di Marzio navodi kako nije potpuno isključeno da hrvatski reprezentativac napusti klub nakon samo jedne sezone.
Sučić je, prema tim informacijama, i dalje dio Interovih planova, ali ponuda koja se ne odbija mogla bi natjerati čelnike kluba na prodaju. Velika reprezentativna natjecanja često znaju podići cijenu igrača, a klubovi su upravo nakon takvih turnira posebno aktivni na tržištu.
Zbog toga bi eventualni Sučićev transfer mogao znatno premašiti njegovu trenutačnu tržišnu vrijednost od 30 milijuna eura. Spominje se kako bi cijena mogla narasti na 50 do 60 milijuna eura.
Dinamo bi mogao dobro zaraditi
Takav rasplet posebno bi pozorno pratili i u zagrebačkom Dinamu. Plavi su za Sučićev odlazak na San Siro dobili 15 milijuna eura, ali su zadržali i pravo na deset posto profita od njegove buduće prodaje.
To znači da bi, u slučaju transfera vrijednog 60 milijuna eura, Dinamu pripalo dodatnih četiri i pol milijuna eura. Za hrvatskog prvaka to bi bio još jedan ozbiljan financijski bonus od igrača kojeg je lansirao prema vrhu europskog nogometa.
Osim na Sučiću, Dinamo bi mogao zaraditi i na Jošku Gvardiolu. Sve se glasnije spominje njegov transfer od 100 milijuna eura u Real Madrid. Dinamo bi tada zaradio tri milijuna samo na temelju tzv. naknade za razvoj koja iznosi 3 % od transfera, dok bi dodatnih nekoliko milijuna dobio zbog postotka transfera koji bi pripao Leipzigu.
Dinamo bi tako ovog ljeta mogao zaraditi nešto manje od 10 milijuna eura na igračima koji godinama nisu na Maksimiru.
