derbi u manchesteru

Guardiola nije izdržao i natjerao je svog igrača da se čeliči

11.12.2017 u 12:05

U nedjelju je u Manchesteru igran veliki gradski derbi, nakon kojeg su puno više razloga za slavlje imali 'građani'

Manchester City je upisao pobjedu 2:1 kod Uniteda, čime je Guardiolina momčad otišla na velikih 11 bodova prednosti pred - zasad - najvećim suparnikom.

• +9
Manchester U. - Manchester C., 16. kolo Premiershipa, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: DARREN STAPLES

'Plavci' su povelik pred kraj prvog poluvremena golom Davida Silve, ali u sudačkoj nadoknadi Rashford je zabio za 1:1 i veliko veselje na Old Traffordu.

Ipak, u 54. minuti Otamendi je donio novu predost gostujućoj momčadi, nakon čega je Guardiola odlučio 'zatvoriti' utakmicu. Jer izvadio je napadača Gabriela Jesusa, a uveo francuskog braniča Eliaquima Mangalu.

No, posebno zanimljiv detalj kamere su snimile prije nego je Francuz krenuo na zagrijavanje. Vjerojtano u želji da ga što bolje pipremi za 'rat' na terenu, Guardiola je Mangali skinuo kapicu s glave, iako je u Manchesteru u nedjelju bilo jako hladno, a vidjele su se i pahuljice snijega.