BOJAN BOGDANOVIĆ

[VIDEO] Grinch Babo ukrao Božić Dončićevom Dallasu! Trica za odvajanje, dva bacanja za potvrdu pobjede...

26.12.2021 u 10:17

Bojan Bogdanović je imao odličnu božićnu večer u NBA ligi, u kojoj je postigao 25 poena u domaćoj pobjedi Utah Jazza 120:116 nad Dallas Mavericksima

Bogdanović je u rezultatski neizvjesnoj završnici pogodio važnu tricu za 115:107 dvije minute prije kraja, a ubacivši oba slobodna bacanja za 120:114 zapečatio je pobjedu svoje momčadi u kojoj je 33 poena ubacio Donovan Mitchell.

Kod Mavericksa, oslabljenih neigranjem Luke Dončića, po 27 koševa su ubacili Kristaps Porzingis i Jalen Brunson.

Golden State Warriorsi su dobili treću rundu obračuna za poziciju najbolje momčadi u NBA ligi, a u božićnoj pobjedi u Phoenixu 116:107 imali su i neočekivanog junaka.

Ime mu je Otto Porter Jr., a on je u završnih pet minuta dvoboja sa Sunsima izveo svoju najbolju imitaciju onoga što inače čini kapetan Golden Statea Stephen Curry koji je, pak, odigrao svoju najbolju utakmicu na Božić ubacivši 33 koša i pogodio pet trica, ali uz relativno loš šuterski učinak (5/16). Curry, koji nikada prije u božićnim utakmicama nije ubacio više od 20 poena i dvije trice, ipak je svojim prisustvom na terenu navlačio pozornost domaće obrane na sebe, što je otvorilo prostor za suigrače, a najbolje ga je iskoristio Otto Porter Jr.

Od posljednjih 12 koševa Warriorsa Porter Jr. je ubacio 10 i bio asistent kod ubačaja Draymonda Greena za 109-104. Porter Jr. prvo je pogodio tricu za 107:99 na 4:50 minuta do kraja. Kad su se Sunsi približili na 109-107, Porter Jr. je u razmaku od 62 sekunde, u tri uzastopna posjeda, nanizao sedam koševa i odveo goste do pobjede. Prvo je pogodio dugačku dvicu sa pet metara za 111:107 (2:09), potom je iz koraka unazad sa iste udaljenosti ubacio za 113:107 (1:40) i zapečatio pobjedu tricom za 116:107 (1:07).

'Trener je nacrtao nekoliko akcija u kojima sam se oslobodio. Suigrači su napravili dobar posao da lopta dođe do mene, a ja sam uspio pronaći ritam' izjavio je Otto Porter Jr. koji je utakmicu završio sa 19 koševa i šest skokova.

Draymond Green je napunio statističke stupce sa osam koševa, osam skokova i 10 asistencija. Kod Warrirorsa, oslabljenih neigranjem Andrewa Wigginsa, Andrea Iguodale, Jordana Poolea i Damiona Leeja, još su se istaknuli Garry Payton II. sa 14 poena i osam skokova te novak Jonathan Kuminga sa 12 koševa.

Warriorsi (27-6) su drugom pobjedom u tri dosadašnja međusobna dvoboja preoteli Sunsima (26-6) prvo mjesto na ljestvici Zapadne konferencije i vodeća su momčad NBA lige.

U ujednačenoj momčadi Phoenixa Chris Paul je imao 21 koš i osam asistencija, Deandre Ayton je postigao 18 poena uz sedam skokova, a Mikal Bridges se zaustavio na 17 koševa. Obrana Warriorsa uspjela je zadržati Devina Bookera na 13 poena (šut 5/19).

Aktualni prvaci Milwaukee Bucksi su slavili pred svojim navijačima protiv gostujućih Boston Celticsa koji su bili u vodstvu 47 i pol minuta, da bi izgubili (113:117) u napetoj završnici. Imali su Celticsi početkom druge četvrtine 19 koševa prednosti, a sa dvoznamenkastom razlikom su ušli i u posljednjih pet i pol minuta (109:96).

Do kraja utakmice Bucksi su napravili 21-4 i došli do treće uzastopne pobjede kojom su začinili povratak Giannisa Antetokounmpa iz 'Covid-protokola'. Vođa Bucksa je završio dvoboj sa 36 koševa i 12 skokova. Po 17 poena ubacili su Khris Middleton i Jrue Holiday, a Bobby Portis je imao 16 koševa i 10 skokova.

Jayson Tatum i Jaylen Brown su sa po 25 koševa predvodili Celticse koji su koristili samo osmoricu igrača.