kvalifikacije za euro 2020.

Grci u Zenici šokirali Prosinečkog i njegove 'zmajeve'; Pjanić od heroja do tragičara

26.03.2019 u 23:35

Bosna i Hercegovina, koju vodi Robert Prosinečki, bila je na dobrom putu da upiše drugu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2020. Domaćini su vodili 2:0, ali je na kraju na stadionu u Zenici završilo 2:2 u kvalifikacijskoj skupini J...

U 10. minuti, nakon kornera, Edin Višća pogađa za 1:0, a već u 15. minuti domaćini vode 2:0. Strijelac prekrasnog gola bio je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca s 27 metara.

Grci su u 64. minuti smanjili zaostatak pogotkom Fortounisa iz penala, a samo minutu kasnije najbolji igrač BiH Miralem Pjanić neopravdano je dobio izravni crveni kartoni. Gosti su iskoristili igrača više te u samoj završnici dolaze do izjednačenja, u 85. minuti za 2:2 zabija Dimitris Kolovos.

U istoj skupini Italija je dobila Lihtenštajn sa 6:0. Dva gola zabio je 36-godišnji Fabio Quagliarella, oba iz penala, a u strijelce se opet upisao i 19-godišnji napadač Juventusa Moise Kean. Quagliarella je tako postao najstariji strijelac u povijesti 'azzurra'.

Nogometaši Armenije doživjeli su i drugi poraz, na domaćem terenu su izgubili od Finske sa 0:2, a strijelci su bili Fredrik Jensen (14) i Pyry Soiri (78).

• +5
BiH - Grčka; nogomet; kvalifikacije za EP 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Armin Durgut/PIXSELL

U derbiju skupine D Švicarska je u Baselu protiv Danske vodila sa 3:0 do 84. minute. Golove su zabijali Freuler (19), Granit Xhaka (66), koji je zatresao mrežu prekrasnim udarcem s 18 metara, te Breel Embolo (76). No, onda je uslijedio nevjerojatan preokret. Jorgensen (84), Gytkjaer (88) i Dalsgaard (90+3) donose remi Danskoj.

U drugom susretu ove skupine Irska je dobila Gruziju sa 1:0, a strijelac je bio Conor Hourihane (36).

U skupini F derbi je odigran na Ullevaal stadionu u Oslu, Norveška i Švedska su remizirali 3:3. Norveška je vodila 2:0 golovima Bjorna Johnsena (41) i Joshue Kinga (59), a onda su Šveđani napravili veliki preokret i poveli 3:2 goovima Claessona (70) i Quaisona (87, 90+1). Ipak, duboko u sudačkoj nadoknadi Norvežani uspijevaju izjednačiti, a strijelac je bio Ola Kamara (90+7).

U istoj skupini Španjolska je i bez izbornika Luisa Enriquea, koji je utakmicu propustio zbog osobnih razloga, u gostima kod Malte slavila 2:0 golovima Alvara Morate, dok je Rumunjska u Cluju pobijedila slabašne Farske otoke sa 4:1