KVALIFIKACIJE ZA SP

Grci preživjeli Zenicu; sramota Mađara; Šveđani sa centra srušili Francusku

09.06.2017 u 23:06

U petak je odigrano devet utakmica u europskim kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo koje se sljedeće godine igra u Rusiji

U derbiju skupine A Švedska je preokretom srušila Francusku 2:1. Gosti su poveli u 37. minuti nevjerojatnim golom Girouda s ruba šesnaesteraca koji je pogodio suprotne rašlje. Domaćin je izjednačio samo šest minuta kasnije preko Durmaza, a pobjedu mu je u 94. minuti donio Toivonen u posljednjoj sekundi utakmice, kada je 30-godišnji napadač pogodio sa sredine igrališta

Švedska - Francuska 2:1, gol sa centra

Nizozemska je s 5:0 očekivano isprašila Luksemburg, zabijali su Robben, Sneijder, Wijnaldum, Promes i Janssen. Dodajmo kako je Wesley Sneijder postao rekorder Nizozemske po broju nastupa – sada je na 131.

• +4
Nizozemska - Luksemburg, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: MICHAEL KOOREN

U posljednjem susretu skupine A Bjelorusija je golovima Sivakova i Savitskija svladala 2:1 Bugarsku za koju je zabio Dyakov.

• +5
Bjelorusija - Bugarska, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: VASILY FEDOSENKO

U skupini B Švicarska je ubilježila sigurnu pobjedu na gostovanju kod Farskih Otoka rezultatom 2:0 (Xhaxa 36., Shaqiri 59).

Portugal je također opravdao ulogu favorita kod Latvije s 3:0. Aktualni europski prvaci poveli su četiri minute prije kraja prvog dijela pogotkom Cristiana Ronalda, a Realov oefnzivac mrežu je zatresao i u 63. minuti. Četiri minute kasnije Silva je postavio konačan rezultat.

• +5
Latvija - Portugal, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: KACPER PEMPEL

Reprezentacija Mađarske je kod Andore doživjela pravi šok i poražena je s rezultatom 1:0. Domaćin je do prednosti došao preko Rubesa u 26., a do kraja je izdržao pritisak i sve nalete gostiju. Andori je to prva kvalifikacijska pobjedu nakon 2004. godine.

U skupini H Belgija je rutinski slavila sa 2:0 u Estoniji, a strijelci su bili Mertens i Chadli.

• +5
Estonija - Belgija, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: INTS KALNINS

Bosna i Hercegovina je pred svojim navijačima u Zenici odigrala samo 0:0 protiv Grčke, pa su se Belgijci odvojili od tog dvojca na ljestvici. Bila je to nervozna utakmica bez prave igre, a prije samog dvoboja žestoko je izviždana himna gostiju.

• +2
BiH - Grčka, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: DADO RUVIC

Cipar je slavio kod Gibraltara 2:1. Gosti su se spasili blamaže u 87. kada im je tri boda donio Sotiriou. Prije toga je Cipar poveo autogolom Chiopoline (10), a Hernandez je u 37. minuti pogodio za Gibraltar.

SKUPINA A - 6. kolo

Švedska - Francuska 2-1 (Durmaz 43, Toivonen 90+4 / Giroud 37)

Bjelorusija - Bugarska 2-1 (Sivakov 33-11m, Savickij 80 / Dyakov 90+1)

Nizozemska - Luksemburg 5-0 (Robben 21, Sneijder 34, Wijnaldum 62, Promes 70, Janssen 84)