VELIKO POJAČANJE

Gotovo je: Donnarumma je novi igrač Manchester Cityja

01.09.2025 u 10:24

Bionic
Reading

Manchester City je dobio ogromno pojačanje između vratnica.

Kako javlja Fabrizio Romano, novi vratar Građana je Gianluigi Donnarumma. Nakon što je PSG donio iznenađujuću odluku da mu talijanski vratar više nije potreban, City je odmah reagirao i uključio se u utrku za potpis jednog od najboljih golmana svijeta. Sada su to i ostvarili.

Donnarumma je već ranije postigao dogovor s Englezima oko uvjeta ugovora, dok su se posljednjih dana intenzivno vodili pregovori između čelnika dva kluba. PSG je u početku tražio oko 50 milijuna eura odštete, no Romano navodi da će konačna cijena iznositi svega 30 do 35 milijuna eura.

S obzirom na to da je Donnarumma već godinama u samom svjetskom vrhu i da ima tek 26 godina, taj iznos djeluje kao pravi pogodak za City, koji time dobiva dugoročnu sigurnost među vratnicama.

Podsjetimo, PSG je već ranije pronašao njegovu zamjenu – za 40 milijuna eura iz Lillea je stigao Lucas Chevalier, koji je odmah preuzeo mjesto prvog vratara europskog prvaka.