HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Osijek i Šibenik zabili tri gola za sedam minuta, Bjelica vratio 'liderski barjak' u Gradski vrt

12.12.2021 u 13:33

Nevjerojatan početak imala je utakmice 19. kola HT Premijer lige u Gradskom vrtu. U sedmoj minuti već je bilo 2:1. Osijek je zabio dva, a Šibenik jedan gol.

Po iznimnom hladnom vremenu igrači Osijeka i Šibenika brzo su zagrijali dlanove navijača. Golovi su na samo početku utakmice padali kao po traci. Nakon sedam minuta igre Osijek je već vodio 2:0. Na kraju je završilo 3:1 za domaćine koji su preuzeli lidersko mjesto HT Prve lige. Krenimo redom...

• +6
HT Prva liga: Osijek - Šibenik, 12.12.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Krenimo redom...

Golijadu je otvorio Mierez u trećoj minuti. Obrana Šibenika je pogriješila, Bohar dodao loptu Mierezu, koji s desetak metara zabija za 1:0.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Tri minute kasnije već je 2:0. Ovoga puta strijelac je asistent kod prvog gola Bohar koji je nakon udarca Hiroša i obrane gostujućeg golmana Rogića odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U prvoj akciji nakon polaska s centra Šibenik je smanjio na 2:1. Strijelac je bio Marin.

Pola sata trajalo je zatišje, a onda su domaćini pobjegli na 3:1. Raspoloženi Bohar započeo je akciju, Bartolec je sjano nastavio asistencijom koju je Kleinheisler pretvorio u gol.

U nastavku se utakmice primirila u odnosu na prvih 45 minuta. No, opet je Osijek bio bolji, a šibenski vratar Rogić je spriječio i teži poraz svoje momčadi. Odlično je obranio u dva slučaja, kod udaraca Kleinheislera i Bohara.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Utakmica se mogla zakomplicirati u 86. minuti kada je Šibenik bio blizu smanjenja na 2:3. Nakon kornera pucao je Marin, ali je osječki vratar Malenica nevjerojatnom reakcijom zaustavio loptu i spriječio dramu u finišu ogleda.