HT PRVA LIGA - 33. KOLO

Golijada nakon koje ne mogu biti zadovoljni ni Istra 1961 ni Gorica; pogledajte sve pogotke s dramatičnog dvoboja iz Pule

04.07.2020 u 21:04

U prvoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Puli su Istra 1961 i Gorica odigrali bez pobjednika 2:2

Bila je to utakmica u kojoj remi nije odgovarao niti jednoj momčadi. Istra 1961 je u očajničkom lovu na osmu poziciju kako bi izbjegla kvalifikacije za ostanak u prvoligaškom društvu dok s druge strane Gorica pokuašava dohvatiti peto mjesto koje bi je odvelo u Europu.

Nakon 90 minuta razloga za zadovoljstvo nisu imali ni jedni ni drugi, jer je završilo neodlučeno, a to odgovara njihovim konkurentima.

• +4
NK Istra 1961 - NK Gorica, 33. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

U vrlo zanimljivom dvoboju prvi su do vodstva došli Puljani i to u trećoj minuti sudačke nadoknade. Domaćin je brzo otvorio kontru, lopta je došla na lijevu stranu do Gržana koji se fintom oslobodio čuvara, jako je opalio, vratar Kahlina je na prvi trenutak zaustavio loptu, ali mu je ona ipak pala iza leđa te na kraju ušla u mrežu.

Gol u zadnjim sekundama nije obeshrabrio Goričane koji su u razmaku od dvije minute preokrenuli. Prvo je u 49. minuti sa oko 12 metara precizno pogodio Hamadi, a pogotku je prethodilo par nesretnih reakcija obrane Istre.

U 51. bilo je 1:2, sjajan ubačaja Muse s desne strane, a još bolje je glavom pogodio Mudrinski.

Bod domaćima u 81. minuti spasio je njihov džoker s klupe Delić koji je idealno završio ubačaj Gržana.

Gorica je ostala šesta sa 47 bodova, pet manje od pete Rijeke, dok je Istra 1961 i dalje pretposljednja deveta sa 24 boda, tri manje od osmog Varaždina, a sedam više od posljednjeg Intera iz Zaprešića. Na vrhu je Dinamo koji je sa 76 bodova osigurao naslov prvaka.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Istra 1961-Gorica2:2
Varaždin-Slaven Belupo21:05
Lokomotiva-Inter Zaprešić21:05