laka pobjeda 'modrih'

Golijada Dinama u Puli, sjajni Soudani zabio i dvaput asistirao, ozlijedili se Olmo i Sosa

08.04.2018 u 21:45

Dinamo je bez većih problema u 28. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pobijedio 4:0 na gostovanju u Puli kod Istre 1961. 'Modri' sada imaju osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka, no trenera Jurčevića brinu ozljede Olma i Sose...

U prvih 15 minuta susreta Dinamo je kontrolirao igru i nizao prilike, a igralo se na polovici domaćina. Izgledne situacije nije bilo osim pokušaja Rrahmanija iskosa s desne strane kada je loptu na prvoj vratnici spremno uhvatio domaći golman Iveša.

'Modri' su ipak ubrzo poveli, u 23. minuti mrežu Istre zatresao je Soudani. Gavranović je po lijevoj strani prošao skroz do linije kornera, ušao u peterac i dodao Alžircu koji je iz blizine pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Autor: youtube

Do kraja prvog poluvremena nije bilo novih opasnijih prilika za goste. Soudani je imao još jedan pokušaj u 44. minuti kada mu je precizno dodao Hajrović, ali je loptu napadač Dinama na kraju akcije poslao pored gola.

U drugom dijelu nastavili su igrači trenera Jurčevića stvarati pritisak na domaćina. U 50. minuti u kaznenom prostoru Matas je napravio prekršaj na Olmu, a za Dinamo je dosuđen udarac s bijele točke. Mladi Španjolac prizemnu je poslao u lijevi kut za povećanje prednosti i rezultat 2:0.

U 64. minuti jako dobra prilika za domaćina. Matas se odlučio na direktni udarac iskosa s desne strane, a na bližoj je vratnici spreman bio Livaković koji brani pokušaj. Nešto kasnije priliku je imao i kapetan Ademi s nekih 13 metara, ali Iveša spašava udarac po sredini gola.

Fiolić je bio u dobroj situaciji u 73. minuti kada je iskosa s nekih 12-13 metara pucao na gol, ali je lopta otišla pokraj desne vratnice. U 77. minuti zanimljiva akcija Dinama. Ćorić - koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Olma - je gurnuo do Fiolića na lijevoj strani, ovaj iskosa na prvoj vratnici pokušao prebaciti Ivešu, lopta je od domaćeg igrača otišla do Soudanija koji škaricama nije dobro zahvatio loptu, a na kraju odbijenu Ademi šalje preko gola.

• +15
Hrvatski telekom Prva liga, 28. kolo, NK Istra 1961 - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U 85. minuti susreta 'modri' su povećali prednost na 3:0. Soudani se sjurio u kazneni prostor, s nekih 11 metara dodao na lijevo za Fiolića koji je bez problema zatresao mrežu za novo slavlje.

Konačnih 4:0 postavio Mario Gavranović u posljednjoj minuti susreta, a asistirao mu je - Soudani...

Na zagrijavanju pola sata prije početka utakmice Sosa je dobio udarac loptom u grkljan te je odmah otišao obaviti pregled u bolnicu. Na lijevoj strani tako je od prve minute igrao Lecjaks. Pregled mladog bočnog igrača pokazao je srećom da se ne radi o nikakvoj ozbiljnoj ozljedi.

Slaven Belupo-Rijeka1:3
Istra 1961-Dinamo Zagreb0:4