LUDA ZAVRŠNICA

Gol Nikole Kalinića donio pobjedu Fiorentini

21.02.2016 u 17:52

U susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na gostovanju pobijedila Atalantu 3-2, a treći pogodak za momčad iz Firenze zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Fiorentina je stigla do pobjede u susretu u kojem je svih pet golova palo u drugom poluvremenu, pri čemu čak četiri u zadnjih deset minuta.

Kalinić je zabio pogodak u 87. minuti za vodstvo 3-1, a golove za 'viole' zabili su i Matias Fernandez (67) i Tello (81). Strijelci za Atalantu bili su Andrea Conti (84) i Mauricio Pinilla (90+1). Kalinić je ušao u igru u 60. minuti, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret.

Identičnim rezultatom je Sassuolo pobijedio Empoli. Strijelci za Sassuolo bili su Domenico Berardi (40) i Gregoire Defrel (48, 50), dok su pogotke za gostujući sastav postigli Piotr Zielinski (36) i Massimo Maccarone (70-11m). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Sassuolo, dok Marko Livaja nije bio u krugu kandidata za gostujući sastav.

Genoa je pobijedila Udinese 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Strijelci su bili Alessio Cerci (57-11m) i Diego Laxalt (70), a za goste Ali Adnan (33). Antonio Di Natale je u samoj završnici mogao donijeti bod gostima, no promašio je kazneni udarac. Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za Udinese.

REZULTATI:

Torino - Carpi 0-0
Genoa - Udinese 2-1 (Cerci 57-11m, Laxalt 70 / Adnan 33)
Atalanta - Fiorentina 2-3 (Conti 84, Pinilla 90+1 / Fernandez 67, Tello 81, KALINIĆ 87)
Sassuolo - Empoli 3-2 (Berardi 40, Defrel 48, 50 / Zielinski 36, Maccarone 70-11m)

Ranije:
Inter - Sampdoria 3-1 (D'Ambrosio 23, Miranda 57, Icardi 73 / Quagliarella 90+2)
Verona - Chievo 3-1 (Toni 29, Pazzini 57, Ionita 90+5 / Pellissier 71-11m)
Bologna - Juventus 0-0