SERIE A

Godine mu ništa ne mogu, Ibrahimović odveo Milan do pobjede na teškom gostovanju, a Ante Rebić iznudio isključenje

21.07.2020 u 23:46

Momčad Milana slavila je sa 2:1 na gostovanju kod Sassuola u dvoboju 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva i privremeno se probila na peto mjesto koje vodi u Europsku ligu

Dvostruki strijelac za 'crveno-crne' bio je Zlatan Ibrahimović (19, 45+2), a u oba slučaja asistirao mu je Hakan Calhanoglu. Caputo je iz kaznenog udarca (42) postigao jedini pogodak za Sassuolo.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić ponovno je bio u udarnoj postavi Milana i ponovno imao važnu ulogu, iako se nije upisao u strijelce ili asistente. Naime, neopreznim startom na Rebiću u završnici prvog poluvremena Bourabia je zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona.

Milan je sa 59 bodova izbio na petu poziciju, ispred Rome (58) i Napolija (56) u borbi ove tri momčadi za dva mjesta u Europskoj ligi.

• +4
Sassuolo - Milan, Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ELISABETTA BARACCHI

U prvoj utakmici 35. kola Atalanta je kao domaćin svladala Bolognu sa 1:0 i probila se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Strijelac jedinog pogotka za momčad iz Bergama u 63. minuti bio je Kolumbijac Luis Muriel na dodavanje sunarodnjaka Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante i odigrao je prvo poluvrijeme. U 29. minuti je bio u izglednoj situaciji, ali je njegov udarac po sredini gola gostujući vratar Skorupski uspio zaustaviti. Na poluvremenu je Pašalića zamijenio Luis Muriel, strijelac pobjedničkog pogotka za Atalantu koja je od 36. minute bila bez prvog trenera Gian Piera Gasperinija, koji je isključen zbog prigovora.

Tri kola prije kraja, Atalanta je pobjedom ostala teoretski u igri i za naslov prvaka, jer se sa 74 boda probila na drugo mjesto, a za vodećim Juventusom, koji ima utakmicu manje, zaostaje šest bodova.

• +4
Atalanta - Bologna, Serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

U srijedu je na rasporedu šest od preostalih utakmica 35. kola, a sastaju se: Parma - Napoli (19.30 sati), Inter - Fiorentina, Lecce - Brescia, Sampdoria - Genoa, SPAL - Roma i Torino - Verona (sve u 21.45).