'ZIDANE' BEZ POKRIĆA

Glup start brutalnog protivnika prekinuo crni niz Deportiva

16.03.2013 u 08:30

Nogometaši Deportiva na svom su Riazoru svladali Celtu iz Viga 3-1 u prvoj utakmici 28. kola Primere i derbiju začelja, a tragičar Celte bio je Iago Aspas koji je isključen zbog rijetko viđene gluposti

Zadnju prvenstvenu pobjedu prije ove Deportivo je proslavio početkom siječnja. Nakon toga je odigrao devet ligaških utakmica bez pobjede, sa samo dva osvojena boda u tom periodu.

Do zaslužene pobjede u ovoj utakmici, Deportivo je stigao golovima Rikija u 9. minuti na asistenciju veterana Valerona, Silvija u 64. i Dioga Salomaa u 79. minuti. Posebno vrijedi istaknuti 'eurogol' koji je zabio Silvio, krasnim udarcem punom nogom s 25 metara. Posao im je olakšao nepromišljeni gst Aspas koji je pri rezultatu 1:0 sasvim nepotrebno protivnika udario glavom u glavu dok je ovaj ležao na podu i pravedno je isključen nakon čega je 'Depor' završio posao.

Za goste je utješni pogodak postigao Chu-Young Park u 80. minuti. Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta u gostujućem sastavu.

Celta je na prethodna dva gostovanja na Riazoru u Primeri uzimala puni plijen bez primljenog gola. Ovom prilikom je pretrpjela treći uzastopni poraz u prvenstvu, odnosno šesti u zadnjih sedam ogleda.

Deportivo je zadnji na ljestvici s 20 bodova. Tri boda više ima predzadnja Celta.