PAO DORNBIRN

Gal Koren potvrdio slavlje 'medvjeda' u Austriji

14.12.2012 u 22:53

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u gostima Dornbirn 4-2 (3-1, 0-1, 1-0) u ogledu 30. kola EBEL lige

Domaćini su poveli već nakon 35 sekundi igre, ali je vrlo brzo, početkom 2. minute, Geoff Waugh poravnao na 1-1. Do kraja prvog dijela su Brandon Buck u 11. minuti i Curtis Fraser u 16. postigli pogotke za vodstvo 'medvjeda' 3-1. U 28. minuti je Alexander Feichtner smanjio na 3-2, ali je Gal Koren 49 sekundi prije kraja ogleda zabio u praznu mrežu za potvrdu pobjede Medveščaka, druge u nizu u ligi, nakon što je zagrebačka momčad prije toga pretrpjela četiri uzastopna poraza.

Donedavni Medveščakov igrač Tomislav Zanoški zaigrao je već za svoj novi klub KAC iz Klagenfurta, koji je poražen u gostima kod Albe Volan s 2-1.

Medveščak je drugi na ljestvici s 32 boda, jednim manje od Vienna Capitalsa. U idućoj rundi, 'medvjedi' će 18. prosinca ugostiti Innsbruck.