HT PREMIJER LIGA

Furnir održao košarkašku lekciju Cedeviti Junior

19.03.2023 u 20:25

U ogledu prvog kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske Furnir je iznenadio te uvjerljivo u gostima pobijedio Cedevitu Junior 100:65 (23:21, 27:19, 27:11, 23:14).

Nakon izjednačene prve četvrtine Furnir je počeo stvarati prednost tijekom druge dionice te su gosti na odmor otišli s deset poena plusa (50:40). Utakmica je prelomljena na stranu Furnira u trećoj četvrtini kada su gosti potpuno slomili favoriziranu Cedevitu Junior. Taj dio igre Furnir je dobio 27:11 čime je utakmica riješena.

Najbolji igrači kod Furnira su bili Filip Bjelanović koji je ubacio 24 poena uz sedam skokova i tri asistencije te Mihael Kos s 19 poena i osam skokova. Matej Bošnjak je dodao 17 koševa, a upisao je i sedam skokova.

Kod vrlo lošeg domaćina možemo izdvojiti Josipa Batinića koji je ubacio 11 poena uz sedam skokova.

U ponedjeljak igraju Zadar - Split (18 sati) te Cibona - Šibenka (19.30 sati).

Na vrhu ljestvice je Cedevita Junior s omjerom 18-5. Uz utakmicu manje omjer 18-4 imaju Cibona, Zadar i Split. Na petom mjestu je Šibenka koja je skupila 13 pobjeda i devet poraza, dok je posljednji Furnir s omjerom 12-11.