Furija nakon europske osvojila i svjetsku krunu!

• Objavljeno 11.07.2010 u 20:20
live_finale

live_finale

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Samo jedna utakmica se treba odigrati na svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici. Pred nama je finale između Nizozemske i Španjolske. Dok je ovo Nizozemcima treće finale u njihovoj povijesti, Španjolska je po prvi puta u finalu svjetskog prvenstva

Cijeli svijet je u iščekivanju finala svjetskog prvenstva u nogometu. Utakmica između Nizozemske i Španjolske dat će nam odgovor na pitanje koja je najbolja reprezentacija na svijetu. Koja god reprezentacija iz ovog finala osvoji naslov, bit će im to prvi puta u njihovoj povijesti. Ukoliko Španjolska dođe do naslova postat će, nakon Njemačke i Francuske, treća zemlja koja je u jednom ciklusu osvojila i europsko i svjestko prvenstvo. Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na tportalu.

Nizozemska - Španjolska

GOTOVO JE
120+2 - još par sekundi do kraja
119' - ulazimo u posljednju minutu. Izgleda da će Španjolci nakon europskog naslova osvojiti i svjetsko
116' - Torres je krasno ubacio do Inieste koji sa desetak metara iskosa dovodi Španjolsku u vodstvo
116' - gool za Španjolsku

115' - Sneijder je neprecizan iz daleka
112' - teške su noge i to se vidi na terenu. Kao da igrači jedva čekaju jedanaesterce110' - Xavi je izveo slobodni udarac sa 16 metara, ali neprecizno
109' - drugi žuti, odnosno crveni karton za Heitingu. Španjolci imaju slobodan udarac u opasnoj zoni
106' - kreće drugi produžetak. Ujedno je i izašao Villa a ušao je Torres
105' - kraj prvog produžetka
104' - potegao je Fabregas, ali nije uspio pogoditi
101' - Navas puca, lopta se odbila od Van Bronckhorsta, ali u vanjski dio mreže
100' - ušao je Van der Vaar za Nizozemsku
99' - Iniesta je petljao u petercu i na kraju ništa od svega
97' - Capdevilla ubacuje u peterac, ali Villa nije uhvatio loptu
96' - prilika na drugoj strani, Mathijsen glavom ali preko gola
95' - kakva prilika za Šopanjolsku. Fabregas se zatrčao u kazneni prostor, pucao, ali Stekelenburg brani
92' - Xavi pada u kaznenom prostoru Nizozemske, ali nema jedanaesterca
91' - počeli su produžeci
90+2' - osim ako se ne dogodi čudo, gledati ćemo produžetke
90' - sudac Webb je označio da će se igrati još tri minute
87' - ulazimo u posljednje minute. Sada malo više Nizozemci pritišću
83' - Robben je prešao skoro cijelu španjolsku obranu, ali mu je na kraju oduzeta lopta. Robben smatra prekršajem, dok se sudac Webb nije oglasio
80' - još deset minuta nade da bi mogli pobjednika dobiti u regularnom dijelu, ali kako sad stvari stoje, smiješe se produžeci
77' - Sergio Ramos neometan glavom puca, ali ne pogađa
76' - pritišću Španjolci, sada je zaprijetio Villa, ali lopta odlazi u korner
72' - nešto manje od 20 minuta do kraja utakmice. Kako sada stvari stoje onaj koji prvi postigne pogodak sigurno osvaja naslov
69' - što je promašio Villa. Navas je probio stranu, lopta se odbila do Ville čiji udarac sa tri metra brani Stekelenburg
68' - iako ne gledamo spektakularnu utakmicu, u drugom dijelu se barem igra nešto atraktivnije nego u prvih 45 minuta
66' - žuti karton za Capdevillu. To je već osmi žuti karton na utakmici. Nikad toliko kartona u finalima svjetskih prvenstava
65' - kombinirali su Španjolci u kazenom prostoru Nizozemske, no od svega ništa
62' - kakva prilika za Nizozemsku. Robben se našao sam pred Casillasom, ali je golman Španjolske obranio nogom i spasio svoju reprezentaciju
61' - Van Persie najviši u skoku, ali je neprecizan
60' - prva izmjena na utakmici i to mijenjaju Španjolci. Izlazi Pedro, a ulazi Navas
58' - treba priznati da Nizozemci igraju čvrsto, ali ne i kvalitetno. Daleko je to od onih predstava kakve su znali pokazati u Južnoafričkoj Republici.
56' - Heitinga je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Villi.
54' - slobodan udarac za Španjolsku sa 27 metara. Pucao je Xavi, ali neprecizno
51' - kako je završilo prvo, tako je nastavljeno i u drugom poluvremenu. Igra se na sredini terena uz puno kombiniranja, ali bez prilika
48' - počelo je prvom prilikom za Španjolsku. Puyol je spustio loptu, no Capdevilla nije uspio zahvatiti loptu
46' - započelo je drugo poluvrijeme
45' - završilo je prvo poluvrijeme
45' - lukav udarac Robbena, ali Casillas brani
44' - još jedan slobodni udarac za Španjolsku koji je bio neprecizan
40' - slobodan udarac za Furiju sa nekih 40 metara. Ubacio je Xavi u peterac, ali sve je očišćeno
36' - Nizozemci igraju dosta oštro. Neki prekršaji, prvenstveno De Jonga i Van Bommela mogli su komotno biti kažnjeni crvenim kartonom
32' - drže Španjolci sredinu terena, kombiniraju, ali ne uspjevaju probiti zadnju liniju Nizozemske
30' - iako Španjolci drže loptu više u posjedu, Nizozemci su dosad dva puta pucali u okvir gola, dok Španjolci jednom
28' - De Jong je ošto startao na Alonsa i zaradio žuti karton
23' - zaredalo se s oštrijim prekršajima. Nakon jednog takvog starta Ramos je dobio žuti karton
21' - opet žuti karton, sada ga je dobio Van Bommel zbog oštrog starta
18' - nakon uvodnih dosta furizonih minuta, tempo je splasnuo. igra se na sredini terena i nema prilika
16' - žuti karton za Puyola nakon grubljeg starta na Robbenu
14' - trenutno se igra na sredini terena. Što se tiče statistike, valja spomenuti kako Španjolska u posjedu loptu ima 60 posto vremena
12' - nova prilika za Španjolsku, ovog puta je zaprijetio Villa, ali pored gola
11' - Ramos je probio desnu stranu, probao ubaciti u peterac Nizozemske, ali je Heitinga postavio loptu i izbio je u korner
8' - pucao je Kuyt sa 30-tak metara, ali slabo i Casillas lako brani
6' - zasad je Španjolska ta koja diktira tempo igre
5' - kakva prilika za Španjolsku. Ramos je iz blizine tukao glavom, ali je Stekelenburg fantastično obranio
3' - furija je krenula silovito, Villa je imao priliku, no sudac je svirao zaleđe
1' - počelo je finale