ISTRANI MOGU ŽALITI

Frane Vitaić nastavio sjajan niz, Cibalia 'spasila bod'

20.08.2016 u 21:21

Nogometaši Cibalije i Istre 1961 otvorili su subotnji program 6. kola MAXtv Prve lige

Vinkovci još čekaju prvu pobjedničku pobjedu u prvoj ligi, a večeras su treći put propustili vodstvo i morali se zadovoljiti još jednim bodom protiv Istre 1961.

Cibalia je povela u 28. minuti kada je Frane Vitaić na dobro ubacivanje s desne strane iz prve pogodio svoj četvrti gol i izjednačio se s Bezjakom iz Rijeka na čelu ljestvice strijelaca.

Domaćini su prednost zadržali do poluvremena, no to prvenstveno mogu zahvaliti svom vrataru Matkoviću. Naime, Istra je dobila najstrožu kaznu, no udarac s bijele točke Marija Lucija završio je na rukavici sjajno ispruženog vratara.

Ipak, izjednačenje je došlo u 58. minuti kada je hitri Solomon utrčao iza obrane Cibalije i dugačak točan centaršut glavom pretvorio u rezultat 1:1. Do kraja ovog izjednačenog dvoboja golova više nije bilo i momčadi se okreću sedmom kolu. U njemu Cibaliju čeka slavonski derbi u Osijeku, dok Istra na svojoj Drosini dočekuje Dinamo.

Cibalia Istra 1961 1:1
Slaven Belupo Osijek 21:00