riječ pobjednika

Francuski je izbornik nakon razbijanja Hrvatske imao jednu veliku zamjerku svojim rukometašicama, ali je podijelio i pohvale

18.12.2020 u 23:22

Rukometašice Francuske lakše su od očekivanog u polufinalu Europskog prvenstva pobijedile Hrvatsku 30:19. Odigrale su fantastično prvo poluvrijeme i izborile finale u kojem će u nedjelju protiv Norvežanki braniti titulu europskih prvakinja iz 2018. godine

'U prvom poluvremenu smo bili jako ozbiljni i nevjerojatno je da smo ga završili s čak deset golova razlike. Nakon toga stvari nisu bile tako savršene, ali to nije problem. Plasirali smo se u finale', kazao je nakon utakmice francuski izbornik Olivier Krumbholz te dodao:

'Bila je ovo tvrda utakmica, ali mi smo bili sjajni u obrani. Posebno Estelle Nze Minko. Bila je nevjerojatna. Posvuda je bila.'

Siraba Dembele Pavlović zabila nam je tri gola...

• +20
Hrvatska - Francuska, Europsko prvenstvo rukometašica 2020. polufinale; 18.12.2020. Izvor: EPA / Autor: Bo Amstrup

'Sretna sam, ovo je uvjerljiva pobjeda protiv Hrvatske. Od početka smo Hrvatice stavili u podređeni položaj, zabile su jako malo golova', analizirala je polufinalnu utakmicu francuska reprezentativka malijskih korijena koja je udana za crnogorskog nogometnog golmana Igora Pavlovića te dodala:

'Prelomile smo utakmicu na početku i nismo im dale nikakvu nadu da će se moći vratiti. Ova ekipa može osvojiti titulu prvaka Europe. Nama je u nedjelju 'Dan D', moramo biti prave i odigrati svoju najbolju utakmicu.'