NEMA PREDAJE!

[FOTO] Hrvatska golmanica nakon teškog poraza u polufinalu nije gubila nadu; ovim će izjavama zasigurno ohrabriti sve suigračice

18.12.2020 u 20:04

Hrvatske rukometašice borit će se za brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Danskoj, nakon što su u polufinalu uvjerljivo izgubile od Francuske 30:19 (15:5)

'Očekivale smo jako tešku utakmicu, imale smo puno problema u napadu u prvom dijelu i to je odlučilo utakmicu. Imale smo dosta izgubljenih lopti, dosta tehničkih pogrešaka, a onda i njihova čvrsta obrana i dosta laganih golova...', kazala je hrvatska golmanica Tea Pijević nakon teškog poraza od Francuskinja u polufinalu te dodala:

'Jednostavno se nismo uspjele postaviti na njihovu obranu. U drugom poluvremenu smo izgubile samo jedan razlike, ali utakmica se igra 60 minuta... Jesmo li imale pritisak zbog prvog polufinala? Ne, polufinale nas nije impresioniralo, mi smo u ovu utakmicu ušle kao i u prvu protiv Mađarske, ali...'

No, nema predaje. Još ništa nije izgubljeno jer naše će se rukometašice u nedjelju boriti za brončanu medalju!

• +20
Hrvatska - Francuska, Europsko prvenstvo rukometašica 2020. polufinale; 18.12.2020. Izvor: EPA / Autor: Bo Amstrup

'Sigurno se možemo dignuti. Pogledat ćemo u hotelu tko nas čeka u borbi za treće mjesto. Dat ćemo sve od sebe, to će nam biti zadnja utakmica na prvenstvu, uživat ćemo u toj utakmici. Iskreno, ne znam koga priželjkujem u borbi za broncu. Moramo skupiti glave i razgovarati', kazala je Tea Pijević koja je Francuskinjama obranila sedam udaraca te optimistično zaključila:

'Ponosne smo na sebe, odigrale smo odlično prvenstvo i jedan poraz neće ništa uništiti!'

Slično razmišlja i Dejana Milosavljević...

'Mislim da je ovo bila najbolja utakmica Francuskinja, bile su jako agresivne i nama je bilo jako teško. Mislim da smo promašile puno zicera i imale smo dosta tehničkih pogrešaka', kazala je Dejana i nastavila:

'Te cure igraju u većim klubovima i ligama, dale smo sve od sebe, ali nije išlo. Imamo još jednu priliku u utakmici za broncu, dat ćemo sve od sebe.'