ODLUKA U SKUPINI E

Francuska zadržala Ekvador, Švicarska ide dalje

25.06.2014 u 21:50

U posljednjem kolu skupine E nogometaši Švicarske izborili su osminu finala zahvaljujući golovima Xherdana Shakirija u pobjedi 3:0 protiv Hondurasa, dok je Francuska potvrdila prvo mjesto s 0:0 protiv Ekvadora

Sastav Francuske: Lloris – Sagna, Sakho, Koscielny, Digne – Grizmann, Pogba, Schneiderlin, Matuidi, Sissoko – Benzema

Sastav Ekvadora: Dominguez – Paredes, Guagua, Erazo, Ayovi – A.Valencia, Minda, Noboa, Montero – Arroyo – E.Valencia

SP u nogometu, skupina E

Francuska – Ekvador 0:0

Švicarska – Honduras 3:0 (Shaqiri 6, 31, 71)

Tijek utakmica

Kraj - Francuzi su remijem potvrdili prvo mjesto, Švicarska pobjedom izborila plasman u osminu finala
87' - opasan udarac Remyja, ali Dominguez se baca u suprotni kut i brani
71' - goool za Švicarsku! Shaqiri je kompletirao hat-trick!
70' - Pogba opalio iz daljine, daleko iznad gola
54' - odlična prilika za Ekvador s igračem manje, ali Noboa je slabo pucao i promašio cijeli gol
50' - crveni karton za Antonija Valenciju! Startao je džonom na Dignea
47' - Sagna je ubacio za Griezmanna, ali njemu iz blizine brani Dominguez!
Poluvrijeme - Švicarska zasad ide dalje zajedno s Francuskom, ali jedan gol Ekvadora može sve promijeniti
41' - Enner Valencia je zaprijetio glavom, Lloris na mjestu
38' - Pogba je zaprijetio glavom, Dominguez odlično izvadio ispod grede
31' - goool za Švicarsku! Opet je zabio Shaqiri i sada Švicarci ozbiljno popravljaju gol razliku
30' - Francuzi drže utakmicu pod kontrolom...puno trke, ali malo pravih prilika smo vidjeli
11' - prvi opasan udarac Francuske, Griezmann s ruba 16-erca malo pokraj gola
6' - goool za Švicarsku! Shaqiri je zabio i tako približio svoju ekipu osmini finala! Prekrasno je pogodio pod gredu s dvadesetak metara
1' - dvoboji su počeli, Francuzi su odmah silovito krenuli i pritisnuli Ekvador

Večeras pada odluka u skupini E. Francuzi su briljantnom igrom gotovo osigurali prvo mjesto i samo ih uvjerljiv poraz u posljednjoj utakmici može zaustaviti, no teško da će se dogoditi. Protiv Ekvadora Deschampsova momčad je apsolutni favorit, no Južnoamerikanci će pokušati osvojiti barem bod koji bi ih mogao odvesti dalje u slučaju kiksa Švicarske.

Švicarci pak igraju s otpisanim Hondurasom. Pobjeda im znači prolazak u osminu finala, osim u slučaju da Ekvador dobije Francuske...