nije bio presretan

[FOTO] Živčani Pep Guardiola imao je što za reći svojim igračima nakon utakmice, a jedno ga je pitanje izbacilo iz takta

23.02.2023 u 07:53

Manchester City je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju kod Red Bull Leipziga odigrao 1:1. Za 'bikove' je zabio hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol (21) kojeg je Pep proteklog ljeta želio dovesti u redove 'građana'

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola nakon utakmice je djelovao poprilično nervozno, kao da nije bio zadovoljan remijem s Red Bull Leipzigom. Realno, ovo je pozitivan rezultat za City jer uzvrat igra na svom terenu, pred svojim navijačima i sigurno je u prednosti.

No, zašto je onda Pep ljutiti i nezadovoljan? Odmah nakon završetka okupio je dio igrača na terenu i održao im 'predavanje'. Po gestikulaciji to sigurno nisu bile pohvale...

'Ne, nisam nezadovoljan. Baš suprotno, sretan sam s cijelom utakmicom, ne samo s prvim dijelom', kazao je Guardiola te se odmah potom odlučio 'obračunati' s nepodobnim reporterom koji je postavio to pitanje. I da, u tim je trenucima Guardiola djelovao poprilično živčano...

'Što ste očekivali? Da tu igramo prijateljsku utakmicu? Koliko ste utakmica Leipziga gledali? Očekujete od nas da dođemo ovdje i pobijedimo 5:0? To nije realno. Ovo je natjecanje u kojem su u grupi ispale neke jako moćne ekipe. Teško je. Mi smo dobra ekipa i radimo puno dobrih stvari, a tako smo i nastavili. Ljudi očekuju da dođemo ovdje i pobijedimo 4:0. Žao mi je što to nismo mogli napraviti', sipao je u jednom dahu trener Manchester Cityja.

A onda, kao da je shvatio sa se mora pribrati. Nastavio je u puno mirnijem tonu.

'Napravili su korak naprijed i pritisnuli nas pa smo imali puno problema u kreaciji igre. Nakon gola smo se vratili i igrali dobro zadnjih 15-20 minuta. Imali smo dobre šanse i to je dobar rezultat. Odlučivat će se u Manchesteru', zaključio je Guardiola.

• +33
Red Bull Leipzig - Manchester City, Liga prvaka, 22.2.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Odd ANDERSEN / AFP / Profimedia

Ni trener RB Leipziga Marco Rose nije skrivao nezadovoljstvo...

'Bila su to dva vrlo različita poluvremena. Nismo se pojavili u prvom, samo smo jurili za loptom, a bili smo jako loši kad smo ju imali', kazao je Rose i dodao:

'Drugo poluvrijeme je bila druga priča. Bili smo bolji, vraćali loptu u posjed i igrali onako kako smo i zamislili.'

Za izjednačenje 1:1 u 70. minuti je zabio Joško Gvardiol nakon što su 'bikovi' proigrali u drugih 45 minuta utakmice.

'Da smo imali bolji posjed, mogli smo ih napasti i pritisnuti na njihovoj polovici, ali izgubili smo dosta lopti u prvom dijelu. Nismo bili na razini Lige prvaka u prvom dijelu. Na poluvremenu sam rekao da moramo početi igrati. Bilo je to teško prvo poluvrijeme. Tih 26 posto posjeda lopte nije dovoljno protiv Cityja. Nismo imali snage, bili smo pasivni, ali drugo poluvrijeme je bilo totalno drugačije. Bolje i kasno, nego nikada', zaključio je trener RB Leipziga Marco Rose.