HT Prva liga

[FOTO/VIDEO] Dinamo remijem u dramatičnom derbiju s Rijekom preskočio Osijek i ponovno zasjeo na prvo mjesto

13.12.2020 u 19:34

U derbiju 15. kola HT Prve lige Rijeka i Dinamo su u sjajnom susretu na Rujevici odigrali 2:2

U derbiju 15. kola HT Prve lige Rijeka i Dinamo su u sjajnom susretu na Rujevici odigrali 2:2. Dinamo je poveo u prvoj minuti, Rijeka je do konca poluvremena okrenula rezultat, da bi 'modri' u drugom poluvremenu izjednačili na 2:2.

• +8
Rijeka - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Hrvatskom prvaku je ovaj bod bio dovoljan kako bi se vratio na vrh ljestvice ispred Osijeka.

Dinamo je poveo već nakon 22 sekunde igre, a pogodak je postigao Luka Ivanušec. Tek što se krenulo s centra Gavranović je asistirao, a Ivanušec zabio jedan od najbrži golova u HNL-u. Rekord i dalje drži Edin Šaranović koji je u travnju 2004. u dresu Kamen Ingrada zabio protiv Intera nakon svga deset sekundi igre.

Šokiranom domaćinu trebalo je neko vrijeme kako bi se pribrao i mentalno vratio u igru, no u 18. minuti uslijedio je novi šok za Rijeku. Zbog ozljede teren je morao napustiti jeadn od ključnih igrača Franko Andrijašević, a umjesto njega u igru je ušao Sandro Kulenović.

Rijeka se vratila u život u 28. minuti golom Nine Galovića. Robert Murić je izveo korner, a stoper domaćih na drugoj vratnici glavom zabio za izjednačenje.

Sedam minuta kasnije Rijeka je povela. Ivan Tomečak je s desne strane lijepo ubacio, a Luka Menalo glavom pogodio za vodstvo domaćina.

Dinamo je u nastavku susreta povećao pritisak, u 63. minuti sjajnu priliku je imao Izet Hajrović, no njegov udarac obranio je Ivan Nevistić. Deset minuta kasnije Mislav Oršić je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca, a isti je igrač okvir gola uzdrmao i u 80. minuti. U nastavku akcije 'modri' su ipak uspjeli izjednačiti.

Hajrović je ubacio s desne strane, a Lauritsen je pored Galovića pogodio za 2:2.

U prvom nedjeljnom susretu Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Slaven Belupo sa 2-1 ostvarivši tek drugu pobjedu ove sezone.

Hrvatski doprvaci prvu su pobjedu ostvarili 21. kolovoza protiv Rijeke sa 1:0, a potom su nanizali čak 11 kola bez slavlja.

'Lokosi' su poarzili 'Farmaceute' okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Gosti su poveli u 38. minuti, a strijelac je bio Franjo Prce, no Lokomotiva je u drugom poluvremenu okrenula rezultat golovima Indrita Tucija (51) i Aliyju Ibrahima (72).

Lokomotiva je sada osma sa 12 boodva koliko ima i Varaždin na devetoj poziciji, dok je na začelju istra 1961 s devet bodova. Slaven Belupo je ostao na šestom mjestu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 30 bodova koliko ima i Osijek, no 'modri' imaju bolju razliku pogodaka.

Gorica je treća sa 26 bodova, Rijeka na četvrtoj poziciji ima 20, a Hajduk je peti sa 17 bodova.