druga hnl

[FOTO] Rudeš uzvratio Varaždinu i borbu za vrh, odnosno plasman u HT Prvu ligu opet napravio maksimalno zanimljivom

30.04.2022 u 17:09

U velikom derbiju 26. kola Druge HNL nogometaši Rudeša su na svom stadionu pobijedili Varaždin s 3:0 čime je opet zakomplicirana borba za vrh i plasman u Prvu HNL.

U prvoligaško društvo plasirat će se samo drugoligaški prvak, a četiri kola prije kraja Varaždin ima dva boda više od Rudeša (51-49).

Rudeš je od početka bio bolji na terenu, a najbolje šanse u prvom dijelu domaćin je stvorio u smiraju poluvremena. Prvo je gostujući igrač Teklić spasio pogodak izbacujući loptu s vratarske linije, dok je u posljednjim sekundama Sekulić pucao pored vrata.

Domaći sastav je bio aktivniji i u nastavku, a bolju je igru naplatio u 60. minuti kada je Pavlek glavom zabio svoj drugi gol sezone za 1:0 u velikom drugoligaškom derbiju.

Nakon toga su se gosti posve raspali, a Rudeš je dva puta zabijao nakon kontranapada (Sekulić u 76. i Latković u 83. minuti) za konačnih 3:0.

Jesenas je Varaždin na svom stadionu slavio 2:1.